Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra A, B vélemények...

Opel Vectra A, B vélemények tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 9. 00:00
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Nem jó helyen keresgélsz. NÉPITÉLET, ott találsz bőven.
2013. ápr. 9. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
93%

Hát te akartad, hosszú lesz:)


Nekem az első autóm egy Opel Vectra B bolt, sok élmény, sokat foglalkoztam vele úgyhogy készülj fel, lehet lesz kis elfogultság. Amit tudni kell erről az autóról nagy általánosságban az az hogy rendkívül kényelmes, elég tágas, viszonylag jól megy (motortípústól függ nekem 2.0 benzin volt ) megbízható (erről még bővebben), és olcsón fennatartható, ámbár ez még sem jelenti azt hogy ez lenne "AZ Autó", közel sem... Tudni kell ezekről az autókról hogy értékük gyakorlatilag nincs, ha neten megnézed 100 ezertől 500 ezerig kb 427 millió ilyen autó van, így rendkívül nagy a szórás állapotukat tekintve is, ennek az az oka hogy az osztrákoknál bontóba leadni is szégyenlik a magyar meg hozza be a szemetet, illetve az hogy fogyasztásuk nem éppen baráti, papírmunka se olcsó rá, egy szóval sokkal nagyobb a kínálat mint a kereslet. Én azt mondom érdemesebb egy jobb állapotúért többet fizetni, mert hiába megbízható igáslovak ezek, hiába húzza a felhozatal nagy része a belét megéri a felér azokat a bosszúságokat. Én a sajátomat 120 ezerért vettem, képzelheted milyen állapotban volt, de nem volt baj apum autószerelő papám karosszéria lakatos. Óra szerint 340 volt benne, de legalább kiismertem ennek az autónak az összes típushibáját. Kezdjük a kaszninál: rohad. Eléggé. Nincs mese lakatolni kell és ezt a problémát letudtad pár évre, típikus helyek: sárvédőívek, küszöbök alja, ajtók alja, A oszlop töve mert itt megáll a víz. Szóval többnyire nem vészes szerkezeti elemek csak esztétikai hibák. Következő nagy hiba: elektronikai rendszer, kókány szar mindenféle jeladó, kijelző, ablakemelő, visszajelző, pixelhiba előjön, de erre is egyszer ráköltesz nyugodtan élhetsz tovább jó ideig. Váltó: ez már újkorábban is szar volt, ezeknél a 10-20 éves autóknál habverőnek is elmegy úgy lötyög, de igazából csak meg kell szokni, mindig vesz minden sebességet könnyű kapcsolni, csak fura az a lötyögés a váltókarban. Utastér: negatívumot nem tudok mondani, nagy, kényelmes, esztétikus. Csomagtér: az egész falu befér ide, órási nagy könnyne pakolható 10/10( mindegy hogy sedan, 5 ajtós vagy, kombi bszott nagy). Futómű: kellemes, stabil, rosszat nem tudok mondani róla. Motor: ezekben már ecotec van( kivéve diesel), de a rémhírekkel ellentétben NEM szarok, ismétlem NEM rosszak. Biztos utánaolvastál és a sok laikus idióta mondja h eszi az olajat, nos ez nem igaz. Csipegeti az olajat, a konstrukciója ilyen, a gyakorlatban ez annyit tesz h két olajcsere között ( 10 ezer km) a nivopálcán az olajszint maxrol lemegy minre. Póriasan fogalmazva ennek az az oka hogy a gyárban "lazán" van összeszerelve a motor, hogy kibirja azt is ha a drága családanya hidegen 4 millióra pörgetve menjen vásárolni. Igénytelenül ( jó értelemben) megbízható motorok, enyémben óra szerint 343 volt és bárhova bármikor elmertem vele indulni sosem hagyott cserben ( új tulaját sem), és jól is ment hülyegyerek voltam kiélhettem ilyesfajta mivoltomat, rúghattam neki, gyorsulhattam nem érdekelte tette a dolgát. Most így elolvasva eléggé negatívnak tűnhet a leírásom de nem az, bátran tudom ajánlani a Vectrakat, csak ne a kínálat aljából csipegess. Hogy miért? Nem fog otthagyni sehol. Még nem teljesen az elektronika irányitja az autót. Még egy virágárusnél is van alkatrész hozzá, tényleg televan velük minden, bontó, bárdi, stb. és minden rohadt olcsó hozzá alkatrész ellátás 10/10. Egyszer kilakatoltatod átnézeted szerelővel és a világ fszára is elvisz, kényelmesen tág csomagtartóval, viszonylag normális fogyasztással ( 2.0 benzin = 8 - 10 liter). Csak egy jó példányt kell kifognod, de ekkora kínálatban tuti van több is. Sok sikert!

2013. ápr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Jó az előző válasz, talán annyit hozzáfűznék hogy ha dieselt szeretnél venni akkor az 1.7 isuzu td-t tudom ajánlani. Nem kell vele a lámpánál gyorsulgatni, de nagyon megbízható, takarékos motor, nekem a városi fogyasztásom 6.7 liter. A 2.0, 2.2 turbodieselek már az opel fejlesztései, és a szóbeszéd szerint nem lett egyik sem telitalálat. A 2.0-ás td tudomásom szerint adagoló nyűggel is szokott küszködni, amit nem éppen olcsón javítanak.
2013. ápr. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az A öreg, hagyd a fenébe. A B is már kiöregszik, de még mindig jobb mint a C. :D B 1.6 16v benzines. Kis fogyasztás, azaz 5.5-6l, szépen húz, semmi bajom nem volt vele, fenntartása filléres dolog volt. Szép is, jó is, az ecotec motorok szeretik az olajat de nem zabálják. Ennek köszönhetően hosszabb élettartalmú a motor. Van ereje, nem mint egy Volkswagen 1.6osnak... mer az ciripel vagy mit csinál. :D Tapasztalatok: A Facelift szebb. 250ezer kilóméterrel a háta mögött, volt: 120ezernél első kipufogó csere, 140ezernél kürtfény csere (elkopott), 170ezernél teljes fékcsere, majd 180nál ismét kipufogó csere, kb 6000 kilóméterenként olajcsere, néhány égő csere, volt ami még gyári volt benne mikor eladtam, Az enyém egy 98-as kiadás volt. Na meg volt első lengéscsillapitó csere 170ezernél (bár a törés még talán 150nél történt), mer az egyikből letört egy darab és a kosarat szépen megnyirbálta. Mit mondhatnék, nem vlm jók az utak... Rozsda nem volt rajta, garázsban aludt mindig, télen mindig lemostam az alját a sótól kiruccanás után és úgy ment a garázsba. Nagyon szépek a visszapillantói. :) Sok szép emlék, legénykori verdám. Tapadtak rá a csajok. Imádtam. :D
2013. aug. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!