Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rally-ban melyik autók a...

Rally-ban melyik autók a jobbak/gyorsabbak az első vagy hátsó kerékmeghajtásúak? Milyen autókból érdemes építeni rally autót?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 17:56
 1/5 anonim válasza:
Ez a te vezetési stílusodtól függ, előtte kikéne próbálnod pár gépet, és aztán dönteni
2013. ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%
Pl Trabant,lada,swift,pegaut206,Volskvagen golf,stb
2013. ápr. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az elsőkerekest jobban meg lehet fogni. Csúszós úton talán az a jobb. A hátsó viszont (ha profi vagy), akkor kezelhetőb.

Illetve rallyra befogott igényes Trabantot még nem láttam, az inkább szlalom, amire gondolsz szerintem!

VFTS Lada, régebbi japánok, franciák... Kinek mi tetszik.


A melyik a gyorsabb kérdésedre az a válaszom, hogy fizika. :D

Talán a hátsó, mivel ha az erő és ellenerő törvénye nem teszi lehetővé azt, hogy az első kerekekre nagyobb súlyhatás essen, mint a hátsókra. Az elsőkerekes autók is "hátrabillennek" rajtnál! Szóval gyorsulni inkább hátsóssal!

2013. ápr. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is csak amatőr rallin láttam trabikat ott ezek mentek trabi,lada, suzuki maruti,kispolszki,skoda 100,de ezek csak ilyen helyi tényleg amatőr a nagypapa garázsában ki bukókeretezett picit modosított amatőr ralli járgányok :)
2013. ápr. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hát a fizika szerint ha két ugyanolyan súlyú, külselyű, és súlyelosztású autót hasonlítanál össze, az egyik első, a másik hátsókerekes lenne, akkor a hátsókerekes jobb, nemcsak rally-ban, hanem versenypályán is, ahogy előttem már írták, a súly hátratolódása miatt, kanyarban kigyorsításkor is jobban tapad, persze ennek inkább nagyobb teljesítményeknél van jelentősége, pl. ha 50 lóerős teljesítményről lenne szó száraz pályán, ott nemigen lenne jelentősége, mert elsőkerékhajtással se forogna nagyon el a kerék a kisteljesítmény miatt, persze rally-ban és egyéb autósportban nyilván nagyobb teljesítmények vannak, így van jelentősége hogy hol hajt a kocsi
2013. ápr. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!