Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért sziszeghet a motor? Mi...

Miért sziszeghet a motor? Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Van egy 2003as Seat Ibizám, ésmikor gázfröccsöt adok kifúj a motor(szerintem), mikor leállítom akkor is hangos sziszegéssel áll le, alapjáraton olyan hangot hallat mint ha melegvizet engednék és a gázkészüék bekepcsolt volna (halk sziszegés folyamatban)

Ha valaki tudja mi a gon kérem írja meg.



#1.2 12v Seat Ibiza #sziszeg a motor
2013. ápr. 7. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg a vákumcsöveidet mert valószinüleg ott lessz a probléma! Valamelyik ki van dörzsölődve vagy repedve és és farslevegőt tud szívni! Ezt úgy szokták hogy egy flakon féktisztító, és ahonnan leginkább hallod oda arra a környékre fújsz és ha változik az alapjárat akkor ott a hiba!
2013. ápr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hol található ez a vákumcső? És ez vonz magaután valami nagyobb gondot? Köszi a választ
2013. ápr. 7. 12:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ebből több van a motortérben! Pl.:ami a fékszervóra megy műanyagcső az is egy vákumcső! De ha nem vagy biztos magadban mutatsd meg a kocsit egy olyannak aki már látott ilyet mert ha lehuzgálsz mindeféle csövet a motor térben lehet hogy több lessz a kár mint a haszon!
2013. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Még annyi, hogy ezt kijelezheti a Check Engine, a motor hiba visszajelző? Mert nekem kijelez valami hibát.

2013. ápr. 7. 13:03
 5/10 anonim ***** válasza:
De az is lehet,hogy hengerfejes!
2013. ápr. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha hengerfejes vagy a vákumcső rossz akkor mind 2 esetben jelezne a motor visszajelző?
2013. ápr. 7. 13:39
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy jelezne e. A hűtőviz nem fogy? Ha leveszed a hütősapkát,és alapjáraton járatod a motort,nézd meg hogy a visszafolyó csövön hogy folyik a viz.Buborék és prüszkölésmentesen kell folynia.
2013. ápr. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem feltétélen jelez minden hibát , hiszen csak azt veszi be hibának amit "lát " ....az esetleges hengerfejességet (ami kizárt ) sem venné be ...

Valószínű valahol falsot szív ..

Milyen motor van benne ?

2013. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szóval:

-Fehérfüst van alapjáraton kb. 8 perc után megjelenik

-Motorolaj nem habosodik.

-Hűtőviz eddig nem fogyott

-hűtővizbe bedugtam az ujjam, összedörzsöltem kicsit csúszós volt, ez utalhat arra hogy hűtővizben olaj van?

2013. ápr. 7. 14:27
 10/10 anonim ***** válasza:
A fagyállo is sikos,szoval nem valoszinű,hogy olaj.De miért nem mutatod meg szerelőnek,igy csak találgatni lehet.
2013. ápr. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!