Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miert fulladok le mindig,...

Miert fulladok le mindig, emelkedorol valo elindulasnal?

Figyelt kérdés

3honapja van jogsim,es kb 1honapja vezetgetek,miota megvan a kocsim is!De amikor emelkedos resznel ugy alakul,hogy megkell allnom es ujraindulni,lefulladok!! :(

Hogy tudnam a legegyszerubben megtanulni??Nektek mennyi idobe telt? ird le,h hany eves vagy,milyen nemu!


2009. szept. 20. 12:41
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
25%
15 vagyok fiú, eleinte mindig elkapart 1 kicsit a kerék felfele kéziről való induláskor de most már megy.. (igen vezetek kocsit) és tényleg nagy gáz és lassan vissza a kézi menni fog.
2009. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Hello.Én 17 voltam mikor leraktam a jogsit és rettegtem emelkedös utakon.és gyakran nemis ment.Sokszor mentem gyakorolni tudtam egy 17%-os meredekségű zsákutcát,de felesleges gyakorolni.Most eltelt 1 év márlazán megy kézifék nélkül.Namost itt azlehet a probléma hogy meghallod anagygázt vagy csikorgást és emiatt rögtön felengeded a kuplungot.ismerös.huzd be a kéziféket és tartsda kuplungot és adj gázt és mikor már indulna a kocsi akkor engedd ki akéziféket széplassan és a gáz maradjon ugyanakkora és a kuplungot széplassan engedd fel csak a gázra figyelj hogy legyen olyan 2ezernél pl én autómba clió ottjobban is kell 3ezerre a gázt különben fullad.
2009. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
13:13 vagyok. Nem értem minek kellet lepontozni, pedig nem írtam hülyeséget.
2009. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mint írta, Saxo-ja van, gyanítom, nincs benne fordulatszámmérő.


Kétféle módja van.

a.) a kézifékes, amit mindenki írt. Megállsz, taposod a féket, kézi be, fékről le a lábad. Gázt adsz, úgy kábé 1/3-áig, kuplungot szép lassan engedd fel, ameddig el nem kezded érezni, hogy húzna az autó (vagy esik a fordulat). Ilyenkor engedd le a kézit, és kicsit nyomd meg a gázt. Fontos, hogy sose nyomd tövig, akkor leég a kuplung.


Másik módszer (kicsit több "érzék" kell hozzá:

Állsz, a jobb lábad hegyével nyomod a féket, majd a sarkaddal elkezdesz gázt adni. Elkezded engedni a kuplungot, és felhúzod a lábad hegyét.

Meg lehet oldani úgy is, hogy a lábad bal szélével nyomod a féket, és a jobb felével a gázt, talán úgy egyszerűbb.

2009. szept. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
ja, 18F, májusi jogsival
2009. szept. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
sztem is az a baj h mivel hirtelen kell elindulni, gyorsabban engeded fel a kuplungot is....próbálj figyelni
2009. szept. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Ha kézifék nélkül indulsz el, akkor a lenyomod a féket, a kuplungot felengeded fogáspontig és a féken lévő lábadat átrakod a gázra, és nagy gázzal indulsz. Nem fogsz így sem hátragurulni. Én mindig így csinálom. Sokan csak kéziékkel tudnak, így nem, de mi van, ha elromlik a kézifék? Akkor meg vannak fogva! A tanácsom: adj több gázt, és ne izgulj!!!!! Ha meg lefulladsz, ki nem sz.rja le? Ne érdekeljen senki, ha dudálnak, az se!! NYUGODTAN indítsd újra a kocsit és indulj el nagyobb gázzal. :) Gyakorolj sokat. Az oktatók hajlamosak így csalni, ahogy te is írtad, még vizsgán is!
2009. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen mindenkinek a tanacsokat!amugy van ford.szammero a kocsimba,ugyhogy mostmar nezegetem,ahogy tanacsoltatok!Mostmar megfigyeltem,hogy azzal szoktam elcseszni,h felek elegendo gazt adni,de a kuplungrol viszont gyorsan 'leugrok'...elmeletbe tudom,mikor mit kene,de mikor helyzet van,stresszelek elore,h eltudjak indulni,ne fulladjak le,ne tartsam fel a sort!!Kar,h a legtobb autos nem elnezo,egybol mindenki kiakad,pedig senki se szuletett rutinnal!!Persze mar azt is megkaptam,h aki lefullad,meg nem tud emelkedorol elindulni,az ne menjen forgalomba!!de akkor,h a f@szba szerezhetek rutint,ha sose vezetek...jo lenne,ha mindenki kicsit tobb turelemmel allna az ilyen dolgokhoz!
2009. szept. 22. 18:00
 19/21 anonim válasza:
100%
Ne foglalkozz senkivel! Ha dudálnak, hát dudáljanak! Mindenki le szokott fulladni, még a rutinos vezetők is. És amúgy is, ahogy írtad, valahol rutint kell szereznie az embernek! Engem sosem érdekelt, ha dudáltak. Mit stresszeljem magam? Attól nem fogok hamarabb elindulni. Nálad még az is a baj, hogy már előre parázol a helyzettől és ezzel "bevonzod" a lefulladást. 27/lány
2009. szept. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Dudálni akkor kell, ha veszélyhelyzet van az úton.

Volt már olyan, hogy kb. 0.5 másodperce volt zöld, de már dudáltak. Na, én ilyenkor rátartok 2s-ot, hadd idegeskedjen a barma!

Azt mondják, hogy ha hagyod magad felidegesíteni, te vagy a vesztes!

2009. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!