Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek? (kritérum...

Milyen autót vegyek? (kritérumok mellékelve)

Figyelt kérdés

-MAXIMUM ÁR(egy forinttal se több): 700.000 (alacsonyabb jöhet)

-Kivitel: sedan

-Fogyasztás: városban nyugodt vezetés mellett max 7,5l (a többi lényegtelen)

-Évjárat: 98'nál fiatalabb

-Maximális sebesség: 1 személy csomagok nélkül nélkül (nem hátszéllel leejtőn,tehát normál egyenesben) min. 180km/h

-Alacsony fenttartási költségek, nem szeretném havonta szervizelni, sőt 2 havonta se.

-Utastér: 5 személy "kényelmesen" elférjen egy hosszabb úton. (4-500km)

-Megbizható legyen (nem irni nem tudok, hanem hosszu "i" nincs a billentyűzetemen)

-ABS,Klima,Légzsák

-Gyorsulás: 0-100km/h min. 8 másodperc

-Normál állapot

-Érvényes magyar forgalmi

-Műszakilag hibátlan, karbantartott darab

-Futott km: max 270e


Nos, mindent leirtam ami eszembe jutott, fogalmam sincs hogy van-e egyáltalán a kritériumaimnak megfelelő autó, de úgy gondoltam hogyha van, akkor ti biztosan tudjátok hogy melyik lenne az. Köszönöm előre is a segitségeteket.



2013. márc. 26. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Jól értem, gyors - sportos, fogyasszon keveset, legyen tágas, jól felszerelt és mindez olcsó. Csodaautó?

Ha olcsó, akkor sokat kell rá költeni (a ajlott kora és a sok futott km miatt). Ha sportos gyorsulásbajnok, akkor viszont nem fog keveset enni, kivéve, ha valamilyen roadster, de az meg nem olcsó és nem tágas, két személlyel és alig valamekkora csomagtartóval.

Lehet tágas, keveset fogyasztó és gyors, ha hibrid, de az drága lesz alapból.

Ha lenne ilyen autó, mint a felsorolt, akkor szinte csak azt venné mindenki, de nincs.

Lehet, hogy kapok egy-két mínuszt, de sajnos ez az igazság.

2013. márc. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

B vectra, mazda 323


de valamiről le kell mondani... ezeknél a 8mp-es gyorsulásról, a feltételeidnek megfelelő autó nem igazán van


Bővített keresőben minden feltételed beállítottam, szemezgethetsz a kínálatból:


[link]

2013. márc. 26. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Honda Civic 1.5. A békalámpás 96-tól gyártottra gondolok. A 8s gyorsulásról mondj le, az ilyenek simán benyalják a 9-10 litert, mintha kötelező lenne.
2013. márc. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Beviz Elek ***** válasza:

Nissan Primera P11 GT. Fogyasztàs nyugodt tempónàl a megadott hatàron.

Sajnos elèg kevès rohangàl itthon belöle. Angliàban megkapod 200ezer alatt. Ha van donor, akkor megoldható minden...

Gyorsulgatàsnàl persze jobban fog eszegetni, de valamit valamièrt... nekem ugyanabból 1.6os van, 160 fölött màr lassan gyorsul, eddig 190 volt a max, de bejöttek elèm a pàlyàn...

2013. márc. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Beviz Elek ***** válasza:

[link]


Persze a fogyasztàson lehet csökkenteni, ha valóban óvatosan mèsz, illetve nem àllsz a nagy dugóban:)

2013. márc. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A nagy gyorsulásról lebeszélnélek, mert az az, ami sehogy sem fér össze a többivel, az utakon ne akarj versenyezni, itt a gy.k.-n is sokan panaszkodnak azokra a hülye gyerekekre, akik nekiállnak versenyezni azzal, aki megelőzi őket és majdnem nekimennek miattuk a szembejövőnek.

A végsebesség igény is kissé elképesztő. 180+ km/h-al hol szeretnél száguldozni? A német autópályán? Ha igen, én akkor sem mernék egy 13, vagy 15 éves autóval 180 km/h felett száguldozni. De a 180-at sok autó eléri.

A 4-500 kilométeres utakról arra gondolnék, hogy Magyarországról járnátok ki a munkatársakkal Ausztriába dolgozni (csak tippeltem).

A kis fogyasztás miatt szerintem legyen dízel. Az alacsony fenntartási költségek miatt pedig egy népszerű, gyakori típus.

Az állapot (általános és műszaki) viszont nem autó típustól függ, hanem gazdától, ez nem tudom, hogy miért került bele a felsorolásba.


Az első generációs skoda oktáviát tudnám javasolni dízel motorral

(például ez elég jónak tűnik: [link]

)

2013. márc. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Syrakusa ***** válasza:

Ejnye - ejnye......nem vagytok figyelmesek!

A kérdező azt írta: "-Gyorsulás: 0-100km/h min. 8 másodperc"

Erre azt a választ kapja,hogy erről mondjon le.....

Ez butaság ennek a kritériumnak egy Lada is megfelel MIN 8 másodperc :-)))

2013. márc. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez igaz:)

Eszerint, még a Trabant is megfelelne gyorsulás szempontjából.


De tudjuk, mire gondolt a kérdező, a minimum itt a maximum.

Az átlag autók 10 másodperc felett gyorsulnak.

8 alatt meg már-már versenyautó.

Mondjuk az sem mindegy, hogy szét kell-e forgatni a motort ahhoz a 8 másodperces gyorsuláshoz, vagy nyomatékból tudja 3000-3500 fordulatnál.

2013. márc. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!