Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki lehet az aki ezeket egybe...

Ki lehet az aki ezeket egybe megveszi?

Figyelt kérdés
Talán gyűjtő de nem hiszem hisz ők is inkább a ritkaságokra mennek rá. És elég drága is.

2013. márc. 24. 22:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hogy érted hogy milyen papírok kellenének? Valamivel igazolnod kell hogy a tulajdonod az a segédmotor. Az is lehet hogy 90%-a be van jelentve hogy lopott.
2013. márc. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Segédmotorra nincsen forgalmi, adásvételit pedig bárki írhat bárki nevére, így sajnos ha bárhonnan is veszel használt segédmotort, sosem lehetsz benne biztos, hogy azt nem lopták már el egyszer, mert csak egy adásvételije van. (Ha van) De pl én vettem már úgy motort(2-t egyszerre), hogy nem is írtunk adásvételit, mert a srác még írni se nagyon tudott, na, mondom jövő hétre se tudja leírni az adatait, ráadásul 2szer, így semmi papírt nem kaptam hozzá.
2013. márc. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak 20-on évesen segédmotorjaim, és ha van hozzá adásvételim (jogszabály szerint kell lennie) 2 tanu aláírásával akkor tudom igazolni hogy nem én loptam a járművet. (már ha lopott)
2013. márc. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ezt én értem természetesen.

De ha fogom magam, és lopok egy motort, nyíltán azt a látszatot szeretném kelteni, hogy a motor nem lopott.

Ezért hamisítok egy adásvételit Kiss Jóska nevére, aki Mucsajröcsögén lakik, mintha tőle vettem volna. Biztos nem fogod felkeresni a korábbi eladót, hogy tényleg létezik-e.

Sőt olyat is szoktak, hogy a saját adásvételijében a vevő résznél sem a saját neve szerepel, hanem ismét egy kitalált név, és azt mondja, hogy pl az unokaöccséé, csak ő külföldön van, és őt bízta meg az eladással.

Ez már kicsit gyanúsabb, de még mindig nem 100%, hogy lopott.


Azt gondolom, hogy az eladóból, környezetből, beszédéből jobban észre lehet venni, ha lopott egy motor.


Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy a motornak volt már 10 tulajdonosa, és valamikor a másodiktól lopták el még régen.


Ezért nyomonkövethetetlenek a robogók, és ezért jön elő minden évben, hogy be kellene rájuk vezetni a rendszámot.

2013. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!