Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autó lenne nekem való?

Milyen autó lenne nekem való?

Figyelt kérdés
Melyik netes oldalt tudnátok ajánlani, ahol nézhetek használt autókat? Tudom, hogy sok van, de személyes tapasztalatok érdekelnének. 22 éves vagyok, nő, most álltam neki a jogsinak, és szeretnék utána autót venni, de nincs sok pénzem, hitelre nem szeretnék venni, inkább gyűjtögetek, meg ha kapok pénzt névnapra, szülinapra, azt is hozzáteszem. Olyan autót keresek, ami olcsó, de működik. Nem kell, hogy nagyon menő járgány legyen, csak hogy tudjak vele bevásárolni menni, vagy ha nagyon késésben vagyok, akkor mehessek vele, nem akarom minden nap használni. Illetve az is érdekelne, hogy milyen egyéb költségekkel jár egy autó megvásárlása a vételáron kívül. Meg hogy a benzint leszámítva úgy hozzávetőlegesen milyen havi és éves költségekkel kalkuláljak (nem arra gondolok, hogy mennyit kell a szerelőnek fizetni, ha behorpasztom a kocsit, hanem az egyéb dolgokra).
2009. szept. 17. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

www.hasznaltauto.hu



egyébként google és az itteni kereső is jóbarátod.

2009. szept. 17. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Hát szerintem vmi twingo, corsa, swift, clio, Nekem Suzuki swiftem van 2001-es és kb fél évente 30 ezer (biztositás, adó, stb..) Na meg most szo.tam 1 szépet mert kellett vinni vizsgázni és az bizony 35-40 ezer ft ha minden rendben van.
2009. szept. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Egy Corsa pl., elég olcsó a fenntartása. Vételnél eredetvizsga, ha nem állja a vevő a ktg-ét. Meg kell kötnöd vétel után azonnal a biztosítást (úgy szabályos). 15 napon belül át kell iratnod a nevedre. A biztosítást folyamatosan fizetni kell, teljesítményadót is (polgármesteri hivatalnak).
2009. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! Elsőnek csak annyit, hogy - mint írtam - személyes tapasztalatokra voltam kíváncsi a netes oldalakkal kapcsolatban, mert nagyon sok ilyen oldal van. Vagy te nem tudsz olvasni?


Arra lennék kíváncsi, hogy az átiratás az egy fix összeg? És a kötelező biztosítás? Anyukám a casco-val zaklat, de én úgy tudom, hogy 24 éves kor alatt azt nem is kötnek. Vagy mégis?

2009. szept. 17. 22:52
 5/5 anonim ***** válasza:

A biztosítás díja sok mindentől függ. Az autó korától, típusától, de még attól is, hogy az ország mely részén laksz.

Az egyik barátom nemrég vett egy használt autót, kb. 50-60eFt volt az átírás: illeték, új forgalmi, törzskönyv, eredetvizsga.

2009. szept. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!