Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kölcsönkértem az egyik barátom...

Kölcsönkértem az egyik barátom autóját, aminek elszakadt a vezérműszíja. Kinek kell állnia a javítás költségét? Ő mennyit kérhet el tőlem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 12:51
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%
Ha a vezérműszíj nem volt gyári hibás, akkor nem fizetnék a tulajnak, és a tulaj helyében nem volna a pofámon bőr hogy olyanért kérjek el pénzt, ami az és trehányságomból, soherségemből következett be. A tulajnál is ugyanúgy elszakad volna ha az előírt időben nem cserélte ki a vezérműszíjat.
2013. márc. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
80%
Szerintem nem reális az összeg. Mivel ő használta legtöbbet ezért valamennyit tényleg kellene fizetned, de nem ennyit.
2013. márc. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%
én se fizetnék,megvan hogy mikor kell cseréltetni vezérműszíjat,5évente vagy 100E km.Az hogy ő nem cseréltette ki arról te nem tudhattál és nem tehettél!
2013. márc. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
66%

Inkább 2 ellenség mint egy rossz barát ahogy a mondás is tartja...

Vagy egyáltalán nem ért az autókhoz vagy rajtad akar "meggazdagodni" de minden esetre pofátlan egy "barátod" van.

Én megmondanám neki, hogy menyjen el szerelőhöz és kérje ki a véleményét, hogy ki a felelős az elszakadt szíjért és ha azt a választ kapná, hogy te(ami lehetetlen ) akkor fizetnék de ha a tulajt mondaná a felelősnek akkor nem adnék neki egy árva petákot sem. Ha azok után is vergődne, hogy márpedig te tetted tönkre akkor fizesd ki és az után messzire kerüld el.

2013. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
59%

Ilyenkor áldom a szerencsém, hogy láncos a motorom :-)

Szerintem is bunkó a haverod. A karbantartás az ő dolga, ha nemcsinálja rendesen akkor magáravessen.

Ha leégetted volna a kuplungot, és annak az árát elkérné azt megértem, de ezt....

2013. márc. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
82%
Egy baráttal kevesebb , és egy emberrel okosabb (reméljük tanul a trehányságából ,és idejében költ az autójára ! Na nem szagosítót meg alupedált ) .....
2013. márc. 22. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
81%

Ez helyzetfüggő. Ha pár napra kölcsönkérted akkor nem fizetnék semmit, hiszen a vezérműszíj kopó alkatrész, cserélni kellett volna, illetve amúgy is elszakadt volna.


Ha egy fél évre kérted kölcsön az autót és belenyomtál 10,000 km-t akkor kifizetném.

2013. márc. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Igazából nem is kértem kölcsön, hanem ő ajánlotta fel, hogy elvihetem, mert dolgoznom kellett mennem, kb. 6 km-re. Nem mentem vele csak kb. 1,5-2 km-t.
2013. márc. 22. 20:16
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez esetben semmit nem fizetnék. Az, hogy 1,5 km-en tropára ment az autó az semmi esetre sem lehet a te hibád. Még ha mondjuk tropára teszed a váltót akkor rá lehetne fogni, hogy te tetted tönkre, de a vezérműszíjat nem lehet tönkre tenni ügyetlenségből...
2013. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Napkiraly ***** válasza:
100%

Lehet ő vágta el félig a generálra szoruló motoron a vezérműszíjat, aztán odaadta egy baleknak.

Egy centet se adnék. Volt nálam egy sportkocsi kölcsönbe,mentem vele egy nagy kört, előjött egy elektronikus típushiba. Jellemző a típusra, semmi közöm a hibához, a tulajnak eszébe sem jutott számon kérni rajtam bármit is.

2013. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!