Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kölcsönkértem az egyik barátom...

Kölcsönkértem az egyik barátom autóját, aminek elszakadt a vezérműszíja. Kinek kell állnia a javítás költségét? Ő mennyit kérhet el tőlem?

Figyelt kérdés
2013. márc. 22. 12:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%
A tulajnak kell állni a költséget. Idejében kellett volna cseréltetni. Az más szitu, ha te összetöröd a kocsit, az a te hibád.
2013. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Én felajánlottam, hogy belefizetek, mégiscsak nálam történt és a barátom.De számlára csináltatta meg, és elkéri tőlem a javítási költség 40%-át, ami 85.000 Ft. Nagyon soknak találom.
2013. márc. 22. 12:58
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés, mert ugye nála is elszakadt volna. Mondjuk előfordulhat, ha hirtelen lefullad az autó, de azért ez nem mindennapos. Én ezért nem kérek és adok kölcsön autót. Ha belevertek a szelepek a dugattyúkba, akkor horribilis lesz a javítási költség. Jó lenne tudni, hogy mennyit ment az autó csere óta, de sztem jó régen nem lehetett cserélve benne. Ha benne volt 6 éve, vagy ment több mint 100e km-ert én a helyedben max a szíj árát pengetném ki, örüljön annak is.
2013. márc. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen reális a 85e ft. Sztem több mint 200e lehetett a mutatvány összköltsége. Én a helyedben biztosan nem fizetném ki.
2013. márc. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
36%

Na ne szivassatok már.

Ez alap dolog,ha elkérsz valamit,te vagy érte a felelős.

Baráti körömben ment már tönkre kölcsönautóba katalizátor,lambdaszonda természetesen szó nélkül kicseréltette az illető.

Ez íratlan szabály,mint ahogy az is,hogy nőt,kocsit kölcsön nem kérünk.

A 85eft egyébként nem sok.

2013. márc. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 szántóvető ***** válasza:
100%
még véletlenül se fizess egy fillért se,ugyanis nem károkozás történt.mondok egy példát:ha bérautóval járnál így(külföldön lerohadsz a pályán) akkor a bérbeadó cég KÖTELES gondoskodni a mentésről,szervizről és ő állja a teljes költséget+csreautóról is köteles gondoskodni amennyiben elhúzódó javításra kerül sor.
2013. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 szántóvető ***** válasza:
79%

vezetői hiba miatt nem tud elszakadni a vezérműszíj.2 dolog jöhet szóba:

-nem volt idejében kicserélve.

-gyárihibás a szíj,ez esetben a tulajnak a számlával együtt vissza kell mennie a szervizbe.hogy kártalanítják-e az más kérdés,de ez már nem a te gondod.

2013. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
20%

Bérautónál persze más a helyzet,fizetsz a szolgáltatásért,plusz ők be vannak biztosítva,szerződésben állnak a szervizekkel,akkor miért nem bérelt autót?

Tudom hogy elszakadt volna a tulajnál is,de nem nála szakadt el,én ne nyelném le az tuti,és ha nálam szakadt volna el megcsináltam,volna hogy ki se derüljön,ne idegeskedjen a tulaj /aki ráadásul a barátom az adott helyzetben/ utólag természetesen illik elmondani.

2013. márc. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
32%

Hát elég szívás. Mint barát kötelességed segíteni neki a dologban, hiszen kölcsönadta szeretett autóját ami alattad ment tönkre...


Egyszer kértem kölcsön autót, 2.órában egy részeg hüjegyerek a haverjaival 120-al oldalba csapott Budapest belvárosában, úgy, hogy a piroson jöttek át!

Az autó totálkár, természetesen a biztosító nem fizetett kielégítően, a maradék összeget kipótoltam a srácnak, hogy tudjon új autót venni, azóta is bűntudatom van.

2013. márc. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Autót, pénzt, nőt kölcsön SOHA.

Nem adunk és nem kérünk.

2013. márc. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!