Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hova tűnik el az olaj az...

Hova tűnik el az olaj az autónkból?

Figyelt kérdés
Városban megeszi az autó az olajat, városon kívül nem! Már 2 turbó is ki lett cserélve (ez volt az alapprobléma és a csere/-ék óta van ez a gond az olaj eltűnés) és a 3. szerelőnél van a Fiat Brava 1,9 TD-nk, de állítólag még ő sem találkozott ilyen problémával. Segítsetek!!! Ötleteket várok. Párom már már sík ideg, hetek óta rossz az autója.

2013. febr. 25. 15:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elég valószínű hogy a motor eszi meg és ott eltűnik valahol.

Nálunk is volt már hasonló probléma ott is eltűnt az olaj de mindegy volt hogy városon belül vagy kívül mentünk 1-2 hét után eltűnt az összes. Nálunk mondjuk meglett a hiba forrása, belül a motornál volt valami repedés és ott folyt ki az egész. Magyarul az egész motor blokkot meg kellett bontani és még így is mondta a szerelő hogy még 2-3 év aztán vagy új autó, vagy motor csere.

2013. febr. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De jó :(
2013. febr. 25. 15:25
 3/11 A kérdező kommentje:
Párom azt mondja, hogy városon belül akár 60 km alatt is eltűnik az olaj!!! Városon kívül meg nem! Ő az autótól van kész, én meg már tőle. Mondtam neki, hiába teszteli, attól nem javul meg. Ma egy újabb szerelőhöz vitte el, de ez sem vágta azonnal, hogy mi lehet az autó baja.
2013. febr. 25. 15:29
 4/11 szántóvető ***** válasza:

motort kell megvizsgálni,ami nem drága művelet,kompressziómérés kell vagy nyomásveszteség mérés,utóbbit pontosabbnak tartják.

ha jó a motor akkor csak a turbo marad.

2013. febr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Először is, első turbócsere után kezdte enni az olajat? Ha igen, akkor ott valami szerelési hiba lesz, vagy hibás turbó.


Milyen színű füstje van városi használatnál? Hirtelen padlógáznál? Hidegindításnál?

2013. febr. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, a turbócsere után lett ilyen, de az első szerelő 2-őt is beletett, mert ugye a csere után folyt az olaj. Aztán egy másik szerelő egy harmadik turbót, de az olaj folyás ugyan úgy megmaradt. Kékes-fehér a füst színe, ezeket a részleteket elfelejtettem megkérdezni, hogy mikor.
2013. febr. 25. 22:07
 7/11 szántóvető ***** válasza:
az olajtól füstöl kéket,szét kell kapni a motort,más +oldás nincs.
2013. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát pedig ha a turbócsere után jött elő, akkor ott nem magával a motorral lesz a gond. Milyen turbót kapott? Bontott vagy felújított?
2013. febr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és miért lett először cserélve a turbó?
2013. febr. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szerintem mind a 3 turbó bontott volt, vagy talán az utolsó felújított.

Nem ment az autó és a turbó meghibásodás miatt volt állítólag. Mostmár megy, de az olajat is eszi. :(

2013. febr. 26. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!