Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell vezetni földes...

Hogy kell vezetni földes úton, hogy ne ragadjak be? Ha beragadok, hogy tudom kivezetni a kocsit? (Peugeot 206. )

Figyelt kérdés
Munkám miatt néha földes úton kéne mennem, de egyszer már teljesen beragadt a kocsi. Akkor egy géppel kivontatták, de félek hogy máskor nem lesz segítség és egyedül kell boldogulni. 20 éves lány vagyok, elég kezdő vezető.
2009. szept. 8. 13:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
Ha legközelebb beragadsz, akkor próbáld meg hintáztatni a gépet. Mindig csak egy kis gázt adsz, hogy a kocsi picit előre menjen, aztán vissza és utána megint pici gáz, hogy elkezdjen hintázni a gép. e ha nagy gázt adsz, akkor a kocsi csak elássa magát és lehet megint trakit hívni, hogy kihúzzon. Közben a kormányt is tekered, arra, ahol már szerinted járhatóbb az út. Réka
2009. szept. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Hogy ne ragadj be, lendületesen kell menni. Persze nem 110-zel a sárban, de legyen lendület, ha véletlen betalálsz egy süppedősebb részt. ha már megállt, akkor hintáztatni kell a kocsit, finoman, érzéssel. Egyre nagyobb lendületet kell adni az autónak a hintáztatással, míg ki nem lendül a gödörből. Ha ez sem segít, valamit a kerekei alá kell tenni, amin megkapaszkodhat (apró gallyak, sóder, ilyesmi). Bár ez már csak egy utolsó, gyenge szalmaszál. Egyszer én is jártam már így. Reggel még meg volt fagyva a föld, mire jöttem vissza, már fel volt olvadva a jó vizes, agyagos út. Ott már ezek a trükkök sem segítettek, jött a mindenre jó Zetor :-)
2009. szept. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ha ez rendszeres és hosszútávú probléma a munkád miatt, érdemes egy autócserén elgondolkodni, egy összekerekes lenne a megoldás nem feltétlen terepjáró
2009. szept. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

*összkerekes


:D

2009. szept. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kb. úgy kell ilyen helyen vezetni ahogy az első két válaszadó leírta, de hosszú távon nem fog jót tenni a 206-nak a terep. Alacsony az alja, felakad akkor is ha tudsz vezetni, a sok sártól az alján el fog rohadni a kaszni, gondolom nem kap mindennap alvázmosást. Ha megengedheted magadnak vegyél egy kis terepjárót ami arra a célra való.
2009. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
45%

Eleve egy nagy kalap szarra se jó az összes francia Zsákfoss, szóval érdemes lenne valóban egy ilyen vidékre is alkalmas autó, a legutolsó Suzuki Samurai szériák meglehetősen kultúrált autók voltak már, és elnyűhettelenek mint általában minden kis japcsi autó, jó gumikkal nem valszínű h beragadsz de ha igen magától kijön. A dagonya az valóban az egyik legnagyobb ellensége a kaszninak, nekem az egyik kerékdob ementálivá rohadt mert évekig nem pucolták k ibelőle a sarat és a tank mögé meg beült szépen.

De jó ötlet lehet a csomitartóban tartani gumiszőnyegeket, ami márcsak azért is jó mert ha sáros lábbal szállsz be le lehet teríteni és könnyen tisztítható, na ezt a kerék alá gyűröd és még egyet leterítesz a meglévő elé hogy kb 1 méteren ezen fusson a kocsi és ha érzéssel gázt adsz akkor a kerék bekapja maga alá és ezen ki tud szaladni kb mint egy lánctalpas. Miután szilárd terepre értél már megállhatsz és visszamehetsz értük, és ha már ilyet tettél be a csomitartóba mehet mellé egy tábori ásó is(pl katonai boltokban kapható, általában fejszét is lehet a nyélre tenni kész életmentő tud lenni télen is) meg egy pár gumicsizma és te se leszel hót retek. De a jól elkészített rőzseköteg is jó módszer egy kis áskálódás mellé erre kéne az ásó.

A lendületes defenzív vezetés azért fontos, és jó dolog elsajátítani mert sok más akadályon is át lehet így menni, én is szoktam pecázáshoz ilyenen átmenni pl akár robival is aminek nem épp terepre tervezték a gumijait de kellő tempóval és az út legszárazabb részének a megcélzásával mindig sikerült átvergődni. Olyan 40-45-öt illik tartani.

Sok sikert!

2009. szept. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Jahh és még kihagytam a lehetséges megoldások közül a Nívát, na azzal nyugodtan mehetsz ilyen helyre, felező+difizár be aztán hadd szóljon. Ráadásul az 100% hogy megnéznének egy magadfajta csajt ha ilyen gépből száll ki ilyen p*csa-kocsi helyett mint a 206. Hugom is ilyenre hajt pedig csak 21!
2009. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Veszel 100ezerért egy Nivát azt csókolom :-D Azzal nem ragadsz be
2009. szept. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
66%
100-ért max egy motor nélküli Nívát kap, az olyan 3-400e körül kezdődik műszakival.
2009. szept. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
21%
annak a f*szkalapnak meg aki lepontozott üzenem h sz*rjon gec*t, és ne legyen nagyobb öröme ennél.
2009. szept. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!