Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire kell félni a házi...

Mennyire kell félni a házi gázolajtól?

Figyelt kérdés
Ha "tudnék háznál" gázolajat, de nem tudom az eredetét, hogy mondjuk kamionos adja, aki kúton tankol az ok, de mi van ha valami pancsoltat teszek a kocsimba. Milyen gázolajok szoktak "háznál" előfordulni, és tehetnek-e kárt a kocsiban?
2013. febr. 15. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én még a kúton tankoltban se nagyon bíznék, ha nem közeli ismerős adja. Némi víz csodákra képes. Pozitívra az eladónál, negatívra a motorban.
2013. febr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
16 éves isuzu dieselem van, a szerelőm szerint elmegy akár sütő olajjal is, de azért jó lenne tudni hogy mit kockáztatok.
2013. febr. 15. 22:31
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
ezt a víz dumát csak azok nyomják akik síkhüjjék voltak fizikából. Nekem egy ismerősöm a tddi mondeóját fele olcsó étolajjal meg meg fele auchanos gázolajjal hajtotta, és nem volt baja a kocsinak
2013. febr. 15. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A vizes történetet hagyjuk. Fogj egy deci gázolajat, önts bele egy kis vizet, és csodálkozz hogy a gázolaj feljön a víz tetejére, mert alapesetben nem keverednek. Nettó hülyeség a vizezett üzemanyag legendája.


A kérdésre: az itthon "kapható" gázolajak nagy része normál üzemanyag, csak éppen nem az eredeti forrásból veszed meg, általában valamelyik szállítmányozó cég segít a kedvező árképzésben. Ha érted mire gondolok. :)


Az ukrán határ fele a kéntartalommal lehetnek gondok, de már ez sem jellemző, az 1.7-es Isuzu blokk meg valóban mindenevő, akár használt sütőolajjal is gond nélkül elketyeg, nem lesz gondja a kannás gázolajjal. Nekem is van egy közeli rokonom akire nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni aki kannás üzemanyaggal jár évek óta.

2013. febr. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
halioooo ,én jártam 1,7 dizel opel astrával étolajal boltban vetem flakonban nem olyat amit szurni kelet sutés után kb 20liter gázolajt vetem kuton többi olajvolt mert magában berobanhat a motorban, ezért kell vegyiteni 25 30 liter étoljat tettem még mellé. sosem éreztem kulönbséget ...ha már töbet öntötem mint 30liter étolaj akor sult krumpli szag volt ezért nem csináltam soha azt...!
2013. febr. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Eljárhatsz vele,azonban a szűrőre figyelj oda,mert azért a kannázás hamarabb bekoszolja.. Az átöntögetés nem fog menni olyan tisztán mint amikor a kúton tankolsz a pisztolyból,akármennyire is vigyázol belekerül ilyenolyan kosz. Érdemes cserélhető előszűrőt is beszerelni.
2013. febr. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ.
2013. febr. 17. 14:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem szintén 1.7-es Isuzu dízelem, pontosabban turbó dízelem (CDTI) van. 7 éves.

Elég sokat, havi 100-120 litert tankolok saját zsebből. De szerintem annyival nem olcsóbb, hogy megérjen egy előre nem tervezett motorgenerált. Szóval én maradnék a kúton tankolásnál. De döntse el mindenki maga, hogy neki megéri-e kísérletezni ezzel. Nekem nem.

2013. márc. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Főleg a régi szívódízelek mennek vele gond nélkül (Merci W123, stb.), de ha a rendőr észreveszi, hogy a sütőolaj miatt rántotthús szaga van a kocsidnak, akkor megbüntethet, mert az az "üzemanyag" ne úgy van leadózva, mint a kúton vett...
2013. márc. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Házi gázolaj? :) Az milyen, valaki talált néhány ezer köbméter kőolajat a telek alatt és onnan szívogatja fel majd a fészerben ledisztillálja és még a keverék cetán-számát is beállítja, hogy ne kopogjon a motor? Ügyes gyerek lehet, megadhatnád a számát ha találsz ilyet, rég keresek egy jó vegyészt bombagyártáshoz.

Szóval szerintem tegyük kicsit tisztába a dolgokat: a legtöbb üzemanyag amit így tankolhatsz merőben eltér a gázolajtól: fáradt olajak, étolaj, növényi olajok - ennek ellenére némelyik alkalmas lehet egyes belső égésű motorokban való elégetésre. A hangsúly a "némelyik"-en és az "egyes"-en van. Mivel te ismered a konkrét motor típust és csak üzemanyagot keresel, szerintem koncentráljunk a naftára mint fizikai katyvaszra: van neki sűrűsége, fűtőértéke, fagyáspontja, lobbanáspontja, öngyulladási pontja, íze, szaga, színe és élnek benne milliónyi mikrobák meg tudomis én még mik. Ha a legtöbb tulajdonság közelít a diesel olajéhoz, nyert ügyed van. Persze nem azt mondom, hogy iszogass otthon ismeretlen forrásból származó olajokat, de a kísérletek több mint fele házilag simán elvégezhető bármiféle szakértelem nélkül is, utána már csak össze kell hasonlítani a kúton tankoltéval és lehet választani. Nyílván ennek akkor van értelme, ha hosszabb időre "beszállítót" keresel magadnak vagy házilag állítassz elő, de ha csak kiváncsi vagy és érdeklődsz a téma iránt akkor is megér egy próbát.

2013. márc. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!