Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 7-8 éves Daewook miért olyan...

7-8 éves Daewook miért olyan olcsók?

Figyelt kérdés
vajon sokat esznek vagy miért...
2009. szept. 6. 16:17
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
100%
Kalosból 1.2-est vagy 1.4 16V-t vennék, 1.4 8V sokat eszik és nem megy, volt is ilyenem sajnos. És volt 1.2 es is, az simán bírta pályán a 140-es utazót és nem erőlködött, 4 ezret forgott 140-nél. Az 1.4 16V elég jól megy, Lacettibe is szerelik ugyanezt a blokkot, de mivel a Lacetti nehéz, ezért abba gyenge. Volt 1.6 16V Lacettim is, az se rossz, nem megy rosszul, 110 pacis. Lanost semmiképp nem vennék, idejétmúlt és elavult. Nem rosszból. Kérdezz nyugodtan mindenben tudok segíteni, ismerem a Daewoo-kat elég jól :)
2009. szept. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
100%
Holnap össze kéne raknom egy Audi A8 V8 4.2 vezérlést (sajátom) :) ezért most lefekszem, hogy kipihenjem magam :) Szia
2009. szept. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 A kérdező kommentje:

köszi!

élek is a lehetőséggel:

legalapvetőbb alkatrészek mennyibe kerülnek a Kaloshoz?

2003tól gyártják?

2009. szept. 6. 22:32
 44/57 A kérdező kommentje:

nézegesd gyakran ezt a topikot, lesz még pár kérdésem. :)

jó munkát.

hello

2009. szept. 6. 22:33
 45/57 anonim ***** válasza:
95%
2009. szept. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
60%
Szia, tegnapi vagyok. Igen, 2003-tól gyártják. Olcsók a legalapvetőbb alkatrészek, pl. a kopó alkatrészek, úgy mint fékbetétek (kb. 4000), olajszűrő (600), légszűrő (1200), meghajtó szíjak (ékszíj 3000, vezérszíj 6000), gyári NGK gyertyák darabja kb. 1 ezres, nem kell bele a legdrágább olaj sem, a gyári előírás 10w-40 API SL, kb. 5 ezer az olaj olajcserénként + szűrő természetesen. A kuplungalkatrészek sem olyan vészesek, kb 30-ból kijön egy szerkezet + tárcsa csere, de az első kuplungozáskor (kb. 80-100 e km-es korában esedékes, ennyit meg el a gyári kuplungtárcsa használattól függően) elég csak a tárcsát cserélni, a szerkezet nem kopik el ennyi idő alatt, azt ráér majd a második kuplung-tárcsacserekor. A kuplungtárcsa kb 14 ezer. Persze lehet mindenből drágábbat és olcsóbbat is venni bele, de én most a középszintet írtam. Úgy egyéb gondok nem is nagyon szoktak lenni velük a kopó alkatrészeken kívül, talán kicsit gyakoribbak az izzókiégések (tompított) én ezt igazából Chevrolet Aveo-n vettem észre, de hát fél-egy évet kibírt azon is és pár száz forintos tétel... Igazából egyszerű kis autó, "kispénzű" embereknek, éppen ezért költséghatékony is. Akárcsak a Suzukik. Ami típusbetegség de nem csak a Daewoo-nál, hanem az Opelnél is, hogy a váltó és a kartertömítás 4-5 éves koruk után könnyezik, szivárog. Ez persze nem olyan mértékű, hogy cserét igényelne, inkább csak esztétika, de azért nem árt a motor alá nézni, hogy olajos-e az alja és ha igen, akkor friss olaj van-e ott, vagy poros, rászáradt olaj. Mert ha friss olaj van, az nem a legjobb, elképzelhető hogy ereszt pl. a főtengelyszimering, stb... Szóval ami nagyon olajso és főleg friss olajos azt nem szabad megvenni. Én már találkoztam olyannal is, aminek pl. teljesen száraz és tiszta volt az alja, de ez ritkaság :) Általában a kereskedéseket el kell kerülni, mert a széthajtott szarokat úgy adják el, hogy orvos feleség hétvégi autója :)
2009. szept. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim ***** válasza:
100%
na megyek szerelni, majd du. vagy este leszek.
2009. szept. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 A kérdező kommentje:

köszi!

jó munkát!

2009. szept. 7. 11:58
 49/57 A kérdező kommentje:

Lanos 1.3 vagy 1.5?

szerinted?

2009. szept. 7. 11:59
 50/57 anonim ***** válasza:
100%
Lanost nem vennék, de ha midenáron azt akarsz, akkor inkább 1.5-öst.
2009. szept. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!