Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem jó gázos az Ladám?

Miért nem jó gázos az Ladám?

Figyelt kérdés

Hali!


LPG-s 1500-ös ladám, nem fogadja el a gyári, 5-10 fok előgyújtást, csak a nagyobb 20-25 fok körülit. Ez normális? Próbáltam visszaállítani, benzinen működget, valahogy gázból is úgy ahogy most elketyeg, de a fogyasztása, megugrott kb 3 literrel...

mit tegyek? .... tegyem vissza a 20-25 fokos előgyújtást??



2013. jan. 30. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
LPG-vel más előgyújtást igényel egy motor mint benzinnel, ez természetes és alap dolog, hogy vagy gázhoz vagy benzinhez van optimálisan belőve, nyilván ha gázzal jársz többet akkor ahhoz kell.
2013. jan. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az 5-10 fok csak az alap előgyújtás - azon kívül van más szabályzás is (ezerötösön vákuum talán). Az működhet rendesen?
2013. jan. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

elelktronikus gyújtás van az autón, de kipróbáltam azt is, hogy egy régebbi, leszerelhető vákumdobra ráduktam alapjáraton a vákumcsövet, és ott is megmozdult, húz rú, ami szerintem nem túl jó, hiszen ennek ha jóltudom csak fordulaton kellene működnie


De akkor ezekszerint az a legjobb, ha visszaállítom a 20 fok köröülire...bár ez esetben az autó 100-110 kmH-nál nem bír többet menni, és ígyis 9 liter körül eszik. Ez normális, vagy valamit lehet kezdeni vele?

2013. jan. 30. 19:25
 4/9 anonim ***** válasza:

Valamit biztosan lehetne, hiszen többet kéne menni vagy kevesebbet fogyasztania...

Mi miatt állítottál gyújtást? Vagy hogy kezdődött ez az egész "epizód"? Korábban ment és fogyasztott normálisan?

2013. jan. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Gázból 9 liter nem sok szerintem. Főleg 110-nél. Mi lenne ha megpróbálkoznál 15 fok körülivel?
2013. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ha 20-25 foknál lejebb viszem az előgyújtást, automatikus jelenségként elkezdd nőni a fogyasztás... vagy lehet hog ha hátrább húzom a gyújtást, akkor vissza kéne vennia gázmennyiségből?


Azért toltam ki a gyújtást régebben, mert alacsony előgyújtással ugrált, rángatott, alig volt alapjárat, persze most gázról van szó!

Csak kicsit ez szomorít el, hogy ennyit bír menni gázon, és iylen beállítással?!... furcsállom sajnos

2013. jan. 30. 19:56
 7/9 A kérdező kommentje:
jaj még azt elfejetettem írni, hogy AFC szelep van beszerelve a gázhoz... gondoltam lényeges információ lehet
2013. jan. 30. 19:57
 8/9 szántóvető ***** válasza:
javasolnék szerelőt.Először a kocsi benzines részét kell rendbe tenni+beállítani,ekkor már az előgyújtással nem lehet gond.Aztán gázszervíz de ott már csak a reduktort tekergetik :)egyik csavarral állítják a kaját,másikkal a levegőt.
2013. jan. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy 1500-as motornál a 9 literes gázfogyasztás egyáltalán nem sok. Az én 1500-as Daewoo-m 11,5 litert eszik városban.
2013. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!