Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nem megy a simsonom?

Simsongabor kérdése:

Mitől nem megy a simsonom?

Figyelt kérdés
Van egy S51-es Simsonom. Cseréltem benne kondenzátort+megszakítót amit be is állítottam,( felső holtpont előtt nyit 1,8mm-rel. Az üzemagyagrendszerével sincsen semmi baj, jól be van állítva minden(gyertya is jó). Na és a gond: tolásra indul mostanában, ha felmelegszik nincs alapjárat, de hidegen se igazán. Melegen pedig 1-esben húzatom és nem akar menni, vanhogy le is fullad.pár napja próbáltam, akkor legalább berúgásra indult, most már csak tolásra.

2013. jan. 21. 18:16
1 2 3
 11/24 kgpassat ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá, ne te szereld, kedves előző, ha meg igen, akkor ne szidd a márkát!
2013. jan. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

*10

Ha nem rég raktátok össze akkor valószínű, hogy a hézagolólemezekkel van baj a főtengelynél. Gyárilag úgy emlékszem hogy a főtengely és a seeger gyűrű között (tehát a hézagolólemezek és a seeger gyűrű között megméred tolómérővel) 0,1 mm-nek kell lennie.

2013. jan. 22. 19:05
 13/24 A kérdező kommentje:
Na ma is szarakodtam még vele, és tuti, hogy gyújtás lesz. anyag van, szikra is van mégsem indul. Amikor keményebben odarúgok egyet neki akkor hörög egyet(beindulni persze nem akar),csak tolásra de alapjárat nincsen, ebből gondolom hogy gyújtás. Ha esetleg tudja valaki, hogy mi lehet a baj, akkor megköszönném ha megírná mert nem akarok feleslegesen alkatrészeket cserélgetni benne. :)
2013. jan. 22. 19:08
 14/24 anonim ***** válasza:

Nekem egyszer hasonló volt

Gyenge volt a gépem és a traffó volt, ugye ez amiatt lehetett mert melegszik a traffó vagy csak a rázkodás miatt és (gondolom menetzárlatos lehetett)


Ki tudod mérni otthon, van multid?

2013. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Megoldhatom a mérést, mert van a családban. Tegyem rá a multimétert és csak rújgak rá a motorra? Ha 6V-ot kell mutatnia? Egyébként hidegen sem akar indulni.... ha rárúgok egy nagyon erőset akkor pöffen egyet de azon kívül semmi.. szikra is van, anyag is és mégsem indul..
2013. jan. 24. 16:28
 16/24 anonim ***** válasza:

Ne ugy mérd mert amugy se kapnál 6 voltot mert kicsi a fordulat

Mérd meg az ellenállását a primer körnek és a szekunder körnek, ja és testzárlatra.

2013. jan. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
vagy az is előfordulhat, hogy nem jó az új kondi és azért nem indul?
2013. jan. 24. 17:08
 18/24 anonim ***** válasza:

[link]


Közepe táján van az ellenállási értékek


Amugy érdemes az egészet elolvasni hasznos tanácsokat ad!

2013. jan. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Olyan is lehet ha utángyártot


Amugy azt is ki lehet mérni kondenzátor teszterrel

2013. jan. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

De a kondit hibalistábol kiveheted ha:


Kikötöd a kondit és pici lesz olyankor a szikra, ha visszateszed szép kövér nagy szikrád lesz

Az ÉRTÉKE nagyon fontos ha jól emlékszem 0,22 mikrofarad-nak kell lennie

2013. jan. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!