Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejárt személyigazolvánnyal...

Lejárt személyigazolvánnyal ha megállítanak a rendőrök, mennyi büntetés jár?

Figyelt kérdés

Lejárt a személyigazolvány, de mivel a vizsgaidőszak miatt nem lenne időm megcsináltatni még 2 hétig, mennyi a bírság ha elkapnak ?


már több mint 2 éve van jogsim, nem vagyok próbás.


2013. jan. 17. 19:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Vésd az eszedbe, a személyi igazolvány és a jogosítvány is ugyanolyan személyazonosító irat. Ha a jogsid érvényes, akkor NEM kell a személyi igazolvány. (a lakcímkártya ettől függetlenül kell)
2013. jan. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
úgy tudom nem büntetnek meg így, mert a jogsi is alkalmas személy azonosság igazolására
2013. jan. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen? Na köszönöm szépen akkor.
2013. jan. 17. 19:36
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel van jogsid igazolhatod magad azzal is.

Én nekem érettségi előtt járt le a személyim és mivel időm nem volt újat csináltatni így az alig 1 éves jogsimmal igazoltam magam, és elfogadták. Volt hogy megállított a rendőr akkor is elkérte a személyimet mondtam hogy lejárt, de mondta hogy nem baj mert van jogsim így azzal tudom igazolni magam. Személyimet is csak azért kérte el hogy lássa azt hogy van legalább, még ha le is járt.

2013. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én majd fél évig jártam személyi nélkül, sógor pár évig, közben külföldön is volt pár hetet, határon is gond nélkül átengedték(persze EU-s ország, csak volt valami határellenőrzés)...

Jogsi meg lakcímkártya elég.

Persze sok rendőr szeret kekeckedni, de nem vagy köteles egynél több személyazonosító iratot bemutatni neki(sőt, nem is kérhetné), még akkor se ha van. Szóval bírságolni tuti nem fognak érte.


A gond az hogy sok hivatalos iratra nem fogadják el a jogsi számát csak a személyi számát. Én pl ezért csináltattam meg kb fél évvel a régi lejárta után.

2013. jan. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Milan1909 ***** válasza:

Utolsónak...rendőr miért ne kérhetne személyit?

Egyébként ha van jogsi, akkor tényleg nem szükséges a személyi

2013. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3 éve lejárt a személyim...
2013. jan. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Milan1909, jogszabályba van foglalva hogy nem vagy köteles egynél több személyazonosító igazolvánnyal (személyi, útlevél, jogsi) igazolni magad.


Nyilván ha vezetsz akkor jogsi kell, de azzal igazolod a személyazonosságodat is. És mást már nem kérhet.

Persze ezt se szokták betartani a rend őrei. Mint ahogy sok.sok rájuk vonatkozó szabályt sem(az is elő van nekik írva hogy közúti ellenőrzésnél hogy köszönjön és mit mondjon, és még sok minden... )

2013. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!