Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális az, hogy ha az autóm...

Normális az, hogy ha az autóm akkuja tele van és a generátornak nem kell töltenie, az alapjárat felmegy 1000 fölé, ha pedig terheli és tölt akkor 700 körülire csökken?

Figyelt kérdés
Egy régi karbis 2103 Lada.
2013. jan. 14. 15:24
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Semmi köze a kettőnek egymáshoz szerintem!Nem lehet hogy mikor felmelegszik a motor akkor azért mén fel a fordulat?Meleg motornál kell beállítani az alapgázt.
2013. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lehúztam a generátorról a csúszósarut amin tölt és megemelkedett az alapjárat. Mikor vissza dugtam, leesett normálra.
2013. jan. 14. 16:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem akkor esik lentebb az alapjárat, mikor bekapcsolom a hátsó ablak fűtését. Úgyhogy azt mondom, hogy normális.
2013. jan. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen az normális, az ablakfűtés elég sok áramot eszik így a generátor jobban terheli a motort, nekem viszont nagyon sokat emelkedik a fordulat ha nem tölt a generátor, ez a mértékű rpm emelkedés szerintem nem normális.
2013. jan. 14. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Volt egy esetem mikor a generátor tönkrement és nem volt semmi töltés,na akkor addig ment a kocsi míg az aksi le nem merül!Meg a világítást is el kellett kapcsolnom mert fulladt a motor már a végén,úgy hogy sötétben vezettem haza.Annak a klemninek a levétele arra utal hogy nincs az aksi ami elnyelje a felesleg áramot,és emiatt pereg fel a motor,valami zárlat lehet vagy valami nincs rendben a kocsiban.
2013. jan. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az erősebb szikrát meg ilyesmit megértem de mért következtetsz zárlatra?
2013. jan. 14. 20:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Az hogy terhelés alatt csökken a fordulat normális.


Viszont be kéne állítani az alapjáratot, 850-900 körül lenne jó terhelés nélkül üzemmelegen.


Az egyéb dolgokba nem megyek bele, nem igazán így működik ahogy írtad, de fáradt vagyok ahhoz hogy kifejtsem.

2013. jan. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, és járó motornál nem igazán illik lehúzni az akkusarut, a fesszabályzó és a diódahíd (már ha olyan a generátor, tényleg fáradt vagyok) sem fogja szeretni ha többször eljátszod.
2013. jan. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mentségemre szóljon, az alapjárat ingadozott nekem már régóta, de most nem volt visszatöltés és magas volt az alapjárat. Leállítottam, megnéztem a generátort, le volt csúszva a tyúkbél. Visszadugtam a sarura, beindítottam, szép alapjárat, aztán megint megemelkedett, megnéztem járó motornál, lecsúszótt a saru (széthajlott, nem szorul rá a generátorra). Amikor visszanyomtam rá megint jó lett az alapjárat, üzemmeleg motorral.
2013. jan. 15. 07:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!