Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magas alapjárat?

Magas alapjárat?

Figyelt kérdés

Egy mazda 323F-ről lenne szó, hidegindításkor a fordulatszám felmegy kb 2600-ig, és onnan kezd el csak szép lassan csökkenni, de 1-2 percig 2000 feletti fordulatszámmal jár a motor. Ez normális??

Mikor már be van melegedve, akkor meg kicsit ingadozik az alapjárat 700-900 között..De például, ha felkapcsolom a lámpákat, akkor felugrik 1100 környékére. Mi lehet a gond?


2013. jan. 9. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Alapjárat motor, automata szívató és ha már ott jársz, akkor a pillangóházat sem árt kipucolni.
2013. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Úgy hívják emelt alapjárat és normális.


Az ingadozás lehet koszos/kopott alapjárati motor vagy koszos fojtószelep/fojtószelep-potméter is.


A lámpák felkapcsolása meg plusz teljesítményt igényel a generátortól, ami terhelést jelent a motor, ezért emelkedik meg a fordulat.

2013. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A kedvenc mazdám :) Add nekem, ha nem tetszik amit csinál ;)
2013. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
És te mit csinálnál vele? Mégjobban szétcsesznéd?
2013. jan. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekünk egy Honda civik-ünk van, annak is ingadozik az alapjárata, de elég tág határok közt. Van, amikor 1100-en pörgött, volt, hogy 2000-en és az is előfordult, hogy 400-ra is visszaesett. Egy rendszertisztítás azonban csodákra képes. Am. nálunk, ha világítást meg mindent felpakoltunk, az alapjárat inkább visszaesett 100-200-at, pontosan azért, mert nagyobb lett így a terhelés.
2013. jan. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Így van, alapesetben visszaesik, viszont ha nem stabil a normál alapjárat akkor az ECU emelni fogja a fordulatot hogy életben tartsa a motort, megelőzze a lefulladást.
2013. jan. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves 23:24. Köszönöm aggodalmad de én is szerelő volnék vagy mi a szösz, nem szétcseszni szokásom az autókat. Dehát te ezt nyilván jobban tudod, ha ismeretlen embereknek beszólogatsz. Gratulálni tudok hozzá.
2013. jan. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem beszóltam, hanem kérdeztem valamit.
2013. jan. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 gabes08 válasza:
Sziasztok! Nekem egy mithubishi colt-om van, 1.3as 93as évjárat. nagyon patent mindene csak nekem is hidegen is és melegen is magas az alapjárat. a gyújtás időzítés meg lett piszkálva azóta elsőre indul, és erős, eddig erőtlen volt. a vízhőmérséklet jeladót mondták h. cseréljem és az adagolót tisztítsam. remélem ezzel megoldódik minden. ha a gyújtás túl korai, akkor az mindig árt a motornak vagy csak akkor amikor hajtom?
2014. ápr. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha a gyújtásodon állítottak, és erősebb lett az autó, akkor ott nagyobb előgyújtási szöget állítottak, azaz korábbi a gyújtás. A túl korai gyújtás káros, igen, akkor, ha a motornak nagy a terhelése, ilyenkor előfordulhat, hogy a keverék még azelőtt gyullad, hogy a dugattyú elérte volna a felső holtpontot. Ilyenkor a terjeszkedés nem továbblöki a főtengelyt, hanem vissza, ezt hívják kopogásnak, modernebb motorokba erre specializált érzékelőt szerelnek az esetleges kopogás kiküszöbölésére.
2014. ápr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!