Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kanyarodásnál mit jelent...

Kanyarodásnál mit jelent "Indokolatlanul benyomni a tengelykapcsoló pedált"?

Figyelt kérdés
A járművezetői vizsgán ez a pont áll a "Sikertelenséget okozó hibák" listáján

2013. jan. 14. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Csak ürügy, hogy meghúzzon. Ha bele is lehetne kötni, ez nem buktató hiba.
2013. jan. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 szántóvető ***** válasza:
Kuplungot akkor működtetjük ha sebességet akarunk váltani vagy ha meg akarunk állni.ha pl. felsőbbrendű úton mész ami kanyarodik akkor nem kell kuplung.De kérdezd meg az oktatót mert ő ott volt és jobban tudja.
2013. jan. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És amikor például 2-esben akarok kanyarodni, de aztán lassítanom kell és emiatt a 2-es alapjárati sebességénél is lassabban fogok kanyarodni, akkor le kell váltani 1-esbe? Mert én például ilyenkor próbálok meg benyomott kuplunggal kanyarodni, mert az oktatóm azt mondja, hogy 2-esben kanyarodjak.
2013. jan. 14. 14:02
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"és emiatt a 2-es alapjárati sebességénél is lassabban fogok kanyarodni, akkor le kell váltani 1-esbe?"


Nem nagyon van olyan kanyar, amit ne lehetne 2-esben bevenni...

2013. jan. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 szántóvető ***** válasza:
akkor kapcsolj vissza de ne kinyomott kuplunggal kanyarodj.De ezt az oktatódnak mondania kellett volna még a vizsga előtt.
2013. jan. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem voltam vizsgázni, csak adott nekem egy vizsgapapírt, hogy lássam mire kell majd ügyelni, és ez volt az egyik pont a listán, ami felkeltette a figyelmemet :)
2013. jan. 14. 14:41
 7/11 A kérdező kommentje:

"Nem nagyon van olyan kanyar, amit ne lehetne 2-esben bevenni..."


Ezt képtelen voltam normálisan 2-esben bevenni:

Vastag hóréteg az úton, egy sávos egyirányú utca, 100 fokos kanyar

2013. jan. 14. 14:49
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor majd leváltok 1-esbe.
2013. jan. 14. 14:51
 9/11 anonim ***** válasza:
ne vált le 1esbe ha gurulsz mert olyat fog rántani a kocsi h a vizsgabiztos lefejeli az ülésed.. hagyhatod 2esben és ha már le akar fulladni akkor rakd vissza 1be.. de azt is óvatosan. amúgy én is mindig bemyomott kuplunggal kanyarodtam akkor is ha nem volt rá szükség.. nem tudom miért de igy szoktam meg :D de szerencsére arra az egy órára tudtam fegyelmezni magam:D azóta is úgy vezetek..
2013. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Első körben gratulálok az oktatónak.

Kettesben bármilyen kanyar bevehető:)

Az egyes elindulásra kell, és slussz.Jobb ha megtanulsz kuplung nélkül vezetni,mert később sokba fog kerülni a sok kuplungolás

2013. jan. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!