Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Quaddal még most sem lehet...

Quaddal még most sem lehet részt venni a közúti forgalomban?

Figyelt kérdés

2013. jan. 11. 10:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Most sem?

Eddig is lehetett, ha megfelelt az előírásoknak.

2013. jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De lehet, motorként kezeli őket a KRESZ.
2013. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

erről roppant viták folytak, hogy autó legyen, vagy motor?

aztán az volt, hogy "ááááá... ilyen béna szerkezetet!... ez nem is van!" Ezért nem is lehetett közúton használni.

Szerintem még mindig nem vergődtek zöldágra.

Hiába, a kresznek vannak érdekes homályfoltjai.

Pl. az elektromos robogó kerékpárnak minősül. Pedig némelyik nagyobb és erősebb, mint egy-két régebbi benzines kismotor, ami viszont M kategória.

2013. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
azoknak való akik nem tudnak motorozni..
2013. jan. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3. válaszadó elég sok baromságot összehordott...


Elektromos robogó/kerékpár is SMKP-nak minősül ha 300Kw-nál nagyobb teljesítményű. Azalatt kerékpár és nem kell rá semmi.


Quad pedig motorkerékpárnak számít, és ilyen jogsi kell rá. Eddig is lehetett látni quadokat közúton,rendszámmal.

Csak mivel az egyik alap követelményt, azt hogy legyen benne difimű, csak kevés jármű teljesíti és azok is elég drágák így kevés van és kevés is lesz belőlük a közutakon.


Ugye fény és hangjelző berendezések, fékek, zajszint terén elég sok quad megfelelne a közúti közlekedésre, de az a fránya difimű...

2013. jan. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A kormánymű miatt nem felelnek meg!

TE ne hordj össze baromságokat légyszives!

2013. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

kormánymű?


Mér mi van a kormányművel? Láttál te már egyáltalán quadot életedben? És elektromos robogót? (ami SMKP kategória) vagy villanybicajt ami robogó formájú?

Mert szerintem nem.


Ha adsz egy értelmes forrást arról hogy mi nem felel meg a kormányműben akkor elfogadom az IS problémás. De a fentebbi írásodból ítélve inkább nem hiszek neked...


Amit én fentebb leírtam az úgy is van. Ha nem hiszed el akkor nézz utána, lehetőleg valami megbízhatóbb helyen.

2013. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Quad: a külön jogszabályban

- L6e járműkategóriába sorolt könnyű négykerekű segédmotoros kerékpár vagy

- L7e járműkategóriába sorolt négykerekű motorkerékpár,

amely nyitott utasterű, kormányműve nem áttételes és a motorkerékpárok esetében szokásos kezelőszervekkel van felszerelve."

2013. jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Annyit találtam még hozzá, hogy L7e kategóriánál, ha nincs differenciálmű, max 40km/h a megengedett.
2013. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ötöske, az a 300 kW 300 W akart lenni, ugye?
2013. jan. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!