Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Öreg dízel vagy öreg benzines?

Öreg dízel vagy öreg benzines?

Figyelt kérdés

Tudnátok mondani előnyöket és hátrányokat 20-30 éves dízel és benzines autókra?

Miért jobb(ha jobb) egy öregebbe dízelt venni mint benzinest?

Pl Mercedes E vagy W 124-ben melyiket lenne érdemesebb szerintetek?

Köszi!


2013. jan. 10. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
7%
ne haragudj de ha nem gyűjtöi szándékkal vásárlánál ilyen öreg autókat akkor egyáltalán nem érdemes költened rá..sem biztonságtechnikailag,sem műszaki téren nem megbizhatóak,közúti forgalomban mindennapi használatra semmilyen körülmények között nem javasolnám,amennyiben találsz megfelelő műszaki állapotban aztz valószinűleg aranyáron mérik mert maholnap matuzsálem OT rendszámot kapnak,bár ez nem a feltett kérdésre válasz de úgy gondoltam megirom talán beljebb leszel vele
2013. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%
Az öreg benzines megeszi a gatyád is. Az öreg diesel kimegy a világból ha gondoskodsz róla.
2013. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
37%
Ha öreg akkor csak benzines!Öreg dízelnek vagy van vagy nincs kompressziója.
2013. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%
Ilyet csak akkor vegyél, ha autószerelő és kar.lakatos a szakmád, a hobbid meg autóvillamosság! De ha mindenáron ez az álmod :) én inkább benzinesre voksolok, az egyszerűbb és ezáltal olcsóbb felépítése miatt.
2013. jan. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi a bajotok (tisztelet a kivételnek!) Nagyon jó W124-eseket lehet kapni tőlünk nyugatabbra. Használatra is teljesen jók. A W123-ok is, akinek az tetszik. Fogyasztásban, fenntartásban sem rosszak, ha már eleve jó állapotút vesz az ember, csak a rendszeres karbantartással kell foglalkozni, mint minden autónál, legyen az 0 vagy 137 éves.

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__372..

2013. jan. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

Nah szóval a W124-es megbizhatatlan sz*r. Mindig tanul az ember valami újat.

Elárulom, hogy megbizhatóbb sok új autótól, és ebből még simán be lehet vállalni egy dizelt is. Én dizelt vennék, mert jóval kevesebbet fogyaszt, és ha kell is rá költeni, behozza az árát a benzineshez képest a kisebb fogyasztásával.

2013. jan. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
84%

Ez önmagában hülyeség,hogy öreg dízel,vagy öreg benzines..


Egy 20-30 éves,üzembiztos autó /érvényes műszakival/ vélhetőleg még kifog bírni jópár évet megfelelő törődés mellett,akár benzines,akár dízel.

2013. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Főleg ha csak "áttolták" műszakin!
2013. jan. 10. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%
Bírom a sok okoskodó benzinb.zit:) "benzines mert egyszerűbb a felépítése és ezáltal kevesebb az esélye hogy elromlik" Olyan jókat röhögök ezen...:) A 20-30 éves dízelek még nem voltak agyonbonyolítva, semmivel sem bonyolultabb mint egy benzines. A nagyon jó példa a kis Golfom, 32 éves, körülbelül másfél millió km-rel. Ilyet benzinesben nem találsz. Ez után döntsd el, hogy mit veszel:)
2013. jan. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm is vásárolt egy Diesel WV Golfot,nem is volt semmi gond egész nyáron,mikor eljött a tél,aztán nem gyulladt!Hogy ne költsön rá sokat meg lett gyűrűzve ha jól tudom?Majd azon a télen jó volt mire eljött a következő tél ugyanaz a bajok.Szal ha Diezel akkor télen venni a hidegben az autót!Nem volt soha dízelesem,mások tapasztalatát tudom csak elmesélni.
2013. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!