Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A simson ennyire nem bírja a...

A simson ennyire nem bírja a bioetanolt?

Figyelt kérdés

tehát tankoltam bele 3ezerért 40-es keveréket, és eljöttem a kúttól kb 150-200 métert, és megállt, onnantól csak szívatóval együtt lehetett vele menni, és itthon szétszedtem, teljesen kitakarítottam a karburátort, kompresszorral kifújkáltam, nem volt eldugulva sehol sem, összeraktam, és talán egy kicsivel jobb lett, de még mindig kell neki a szívató, és elmentem egy motorszerelő ismerősömhöz, azt mondja h nem eldugulva van, hanem telenyomathatták a benzint bioetanollal, amúgy is nyomnak bele a benzinbe, de most valószínűleg többet nyomtak hozzá, egyébként nem én kértem h nyomjon hozzá meg nem akkor nyom hozzá még a tankba, hanem a kút tartályba van a benzin és oda nyomnak hozzá, és valószínűleg ezért nem olyan jó, szinte sosincs ilyen h 3 ezerért tankolok bele és majdnem teli van a tank, legalább 10 éve nem volt ilyen h majdnem teli a tank, és most meg szar benzin lett beletankolva...


szóval a kérdés hogy tényleg ennyire nem jól ég?


2013. jan. 3. 14:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hát figyelj,Én tankoltam az S50-esembe próbaképpen! 2 liter etanol,és 1 liter benzin arányban! Nagyon nehezen beindult,de menni egy kínlódás volt vele! Se erő benne se semmi! Ezeket a DDR motorokat nem erre találták ki ezt el kell fogadni!
2013. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Megy az bioetanollal. csak nagyobb főfúvóka kell bele. Kikeresek neked egy cikket!
2013. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
hát igen ha tágítanék egy kicsit a főfúvókán akkor biztosan jobb lenne, de szerintem nem olyan az etanollal mint benzinnel...
2013. jan. 3. 14:19
 4/13 anonim ***** válasza:

Ha nem nyitja meg, akkor szólj.


[link]

2013. jan. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

kösz, megnyitja, csak regisztrálni kell...

vagy nem kell ahhoz hogy elolvassam? mert most csak azt adta ki hogy regisztráljak..!

2013. jan. 3. 14:23
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyobb fúvókát neki. Etanolból 20%-al több kell minz benzinből. A 2t olaj viszont nem annyira oldódik benne.
2013. jan. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha regisztrálsz, akkor el tudod olvasni. De inkább elküldöm üzenetben a szövegét.
2013. jan. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Adam jól írta le nagyobb főfuvoka kell. Haver is tankolt bele etanolt (szétmarta a gumitömítéseket) de azt mondta h használhatatlan gyenge igy a gép (főfuvóka gyári)
2013. jan. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A Simson is belsőégésű motorral működik, úgyhogy sokban nem térhet el attól ami a kocsiknál szokott lenni:


-több "anyag" kell neki, akár 30%-kal is,

-valószínűleg nagyobb előgyújtás is kelleni fog,

-leold minden lerakódást az alkohol ami eddig lerakódott a benzinből. Simsonnál ez nem vészes, mert csak a tank van, egy arasznyi benzincső és a karbi, de egy autónál már érdekesebb lehet :),

-kevésbé ellenállóbb tömítéseket simán megeszeget az etanol, esetleg a cseredarabot is utána. Remélhetőleg a szimmeringet nem.


Mérések szerint jobban tűri a sűrítést mint a 95-ös (olyan 105 környéke talán "oktánszámosítva"), de az már átalakítással jár, amit nem érdemes megcsinálni ha nem ezzel akarod hajtani hosszútávon.

2013. jan. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
és mostani árakkal szemben már enm érné meg átalakítani a simsonomat? nem tűnik nagy munkának, de ha többet fogyaszt, és csak 50 ft különbség van közte, mert itt a 95-ös benin 399ft a bioetanol meg 368FT szóval akkor literenként több mint 30 forintot enne meg etanollal, nem? tehát lehet h még buknék is rajta, és csak feleslegesen alakítgatom, plussz még jobban károsodik is a motor
2013. jan. 3. 17:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!