Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Suzuki DRZ-400 as...

Van egy Suzuki DRZ-400 as motorom Raptor kipufogóval és megakarom tudni hogy lehetne ennek a kipufogóját durrogtatni hogy kicsapjon a láng belöle?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerezz petárdát és szórj bele 5-10 darabot.


A kipufogó "durrogása" az utógyújtás miatt van , leginkább a túldúsult keverék és a rossz gyújtásidőzítés következménye, vagy az elégtelen égés miatt a kipufogóban begyulladó üzemanyagé. Alapesetben üzemi körülmények között nem fordul elő, nem tesz jót se a blokknak, se a kipufogónak.

2013. jan. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt meg lehet csinálni de az nagyon sokba kerülne és nem hinném hogy sokan foglalkoznak vele.

Ehhez amúgy egy külön égető,gyújtó rendszert szoktak csinálni ami nem egy egyszerű illetve egyszerű csak ritka és ezért nagyon drága

Szerintem egy ilyen motornak ez a tunning nem állna jól ,akkor már inkább valami gyorsaságira tenném fel,bár izlések és pofonok...

2013. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A gázkar mellet van a vészleállító gomb,vagy mi lenne annak a pontos neve! Na mikor túráztatod nagy fordulatnál kapcsold le aztán fel! De nem tesz jót a gépnek hosszú távon...
2013. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Fúha, vannak itt okosságok. Amit eddig írtak annak a nagyja hülyeség. A 4 ütemű motor motorféken az elszegényedett keverék, a szelep egybenyitás, és a nyitott kipufogó miatt durrog, és ez nem károsítja sem a kipufogót, sem a motort. Hogyha már akkorát durran hogy jön belőle a nagy vörös láng, akkor már valószínű hogy be van égve a kipufogószelep, és átenged. Ez már károsítja a motort. Viszont Rali autóknál ez a láng az als miatt van. (ha nem tudod mi az a google segít, nem akarok kisregényt írni) Ez megint nem igazán káros, de versenyautóknál nem is ez a fő szempont. Amúgy a komplett nyitott rendszer van a suzukidon, vagy van benne valami fojtás? Valószínű hogy a leömlőben még van valami fojtás. Főleg ha semmit nem durrog. Ha jól megforgatod, visszaengeded a gázt, és gurulsz motorféken egy darabig akkor sem durran?
2013. jan. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

14:46-os

Úgy is lehet, de az úgy nagyon erőltetett szerintem. Ha motorféken gáz nélkül benyomod vársz vele 1-2 másodpercet és felengeded akkor is durran, de csak egyet, nem úgy mint amikor még egészséges a durrogás.

16:34-es voltam

2013. jan. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én úgy írtam le hogy azt vettem alapul hogy a motor egy helyben áll! Menet közben teljesen más persze!
2013. jan. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!