Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Indításkor ki szoktátok...

Indításkor ki szoktátok nyomni a kuplungot?

Figyelt kérdés
Úgy értem személyautó beindítása előtt (alatt).
2009. aug. 25. 10:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Én pl ki, feleslegesen ne hajtsa az indítómotor a váltó primer tengelyét, ha hideg van vagy gyenge az akku ez plusz teher ami nem használ. Megugrani meg nem fog mert megnézem h üresben van-e de akkor is egyből rátaposok.
2009. aug. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%
Igen, minek terhelni az önindítót még azzal is, hogy a váltót forgassa?
2009. aug. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%

A többiek elmondták,de rákontrázok.

Könnyebben indul úgy a motor :)

2009. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
78%
komolyan mondjátok, hogyha lenyomom a kuplungot, könyebben indul a kocsi?:D bocs az OFF-ért. de attól meg a tárcsákat használom el, nem?:D
2009. aug. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
38%
Utolsó válaszoló: add vissza a jogosítványod. :) Utána nyugodtan mondhatsz ilyeneket.
2009. aug. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
nemtom mértkéne visszaadnom ezért a jogosítványom, én mindig üresben indítom a kocsit, aztán ez új volt h mért indulna könnyebben h közben nyomom a kuplungot
2009. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Azért mondtam, mert azt mondtad, hogy kopik a kuplungtárcsa. Hát akkor felvilágosítalak: ha teljesen ki van nyomva a kuplung, akkor nem ér össze a kuplung két oldala, ergo nem kopik. És ha kopna is: kit érdekel az a 2 másodperc? Egy elindulás sokkal többet árt neki.
2009. aug. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Max a kinyomócsapágy kopik kedves belekibicelő kollega, de ha ettől elszaródik akkor gyújtsd fel a szarodat, máskülönben alaptétel hogy kinyomott kuplunggal indítunk, ha nem akkor hülye oktatónál voltál, vagy nem ismersz egy tapasztaltabb sofőrt se.
2009. aug. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
hát tudod nekem én mindenhol azt hallom, hogy a kuplungot felesleges ne használjuk, nemrég volt is itt egy ilyen kérdés...azt meg nemtanították nekem, h nyomjam be a kuplungot, mikor elindulok az autóval, csakha sebességbe vagyok.
2009. aug. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Igen, ne használjuk feleslegesen. De most komolyan, szerinted árt neki az a 2 mp, amíg beindul a motor? Gondolj már bele, hogy amikor mész a városban, akkor hányszor használod a kuplungot, és akkor még nem is csak a kinyomócsapágyat, mert itt bizony súrlódás is van.

A baj inkább az, hogy sokan amikor akár percekig állnak a pirosnál, akkor is nyomják a kuplungot. Na ezt nem kéne.

2009. aug. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!