Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az utakat most is szórják...

Az utakat most is szórják sóval vagy valamivel ami károsítja az autót?

Figyelt kérdés
Csak, mert már ugye valami változott, hogy nem használhatnak sót vagy mi. Viszont olvadni meg olvad valamitől...
2012. dec. 26. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szórják bizony, le is tettem az autót. Alternatív megoldás lehetne a műtrágya származék, de az meg 2x annyiba kerül.
2012. dec. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
az utakra használhatnak és használnak is sót, csak a gyalogos felületekre nem ... a sónál egyébként nincs jobb (ár, hatékonyság, környezetkárosító hatás együtt)
2012. dec. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha gyakrabban mossátok az autót, nem kell félni a sótól. Nekem még az égvilágon semmit sem károsodott a fényezés, pedig télen is használom az autót, a legnagyobb havazáskor is, mindig. Sőt! Még 2 éve télen Salgótarjánból Budapestre menet egy hülye sószóró autó jött szembe velem a 3-as főúton, de nem kapcsolta le a szarját mikor mellém ért és telibeverte sóval az egész autómat a marhája! Mindketten 60-70 km/h-val mentünk Rögtön az első benzinkútnál meg is álltam, ahol volt mosó és így nem lett baja az autóm szép színének ebből a malőrből sem. De szívesen megetetném kis kanállal a baromállattal azt a só mennyiséget, amivel megáldott!
2012. dec. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Azért autó és autó közt is van különbség. Nekem csak tyutyukim van ám...
2012. dec. 26. 21:43
 5/14 anonim ***** válasza:
Itt például nem szórják semmivel az utakat több éve, nincs kátyilóvé
2012. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Most mi van akkor ha suzukid van? Azt is ugyanúgy gyakrabban kell csak mosni és semmi baja nem esz a fényezésnek! Az első válaszolótól viszont megkérdezném, hogy mi a kínnak is tart akkor tulajdonképpen autót, ha ilyenkor, mikor baromi hideg van, hó van, meg minden van leteszi??? Hiszen ilyen fos időben a legjobb, ha van autó és nem kell fagyoskodni a régi magyar tömegközlekedési eszközökön, amiken semmi fűtés, de még a szigetelés is szar! Ehhez jönnek még a járatkimaradások, meg a lerobbanások. Hát mikor nem volt autóm kurv@jó volt egyszer a térdig érő hóba leszállni a köcsög buszról. Cseszhettem is a napomat, tisztára átázott a nadrágom, mentem haza, nem is volt már kedvem sehova menni utána... Autót vezetni viszont rövid ujjú pólóban szoktam minusz 20 fokban is!
2012. dec. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A szuzuki sokkal jobban , hamarabb rohad mint a többi autó. Csak azt ne hidd, hogy a sok mosás olyan jót tesz az autóknak.

Örülj neki, hogy hóba teszi le és nem pont hóba veszi elő. Akkor lenne csak gond. :)

Ha megtehetném én se tennék bele téli szélvédőmosót meg téli gumit. Legszivesebben szépen letakargatnám és max száraz időbe venném elő, de sajna nem tehetem. Tudom van az a mondás, hogy azért vannak a gépek, hogy pihenjenek a népek, de azért mégse....

2012. dec. 26. 22:58
 8/14 Napkiraly ***** válasza:
én még nem láttam olyat, hogy lekapcsolnák a sószórást ha jövök szembe. Telibekaptak múlt héten,ma ki is raktam a kocsit az esőre. Ami a só ellen véd, az a napraforgóolaj a karosszériára kenve
2012. dec. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azért ha normális a sofőr félreáll lekapcsolja persze van forgalmas út meg stb.
2012. dec. 26. 23:19
 10/14 anonim ***** válasza:
#6! Azért tartok autót, mert ez a hobbim. Nagyon nem is lenne rá szükségem, de imádok vezetni.:) Amúgy engem nem a fényezés érdekel, hanem sokkal inkább a futómű és az alváz. Amit a kerék felcsap sós lét, gyakorlatilag felzabálja a fémet.
2012. dec. 27. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!