Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a probléma az autóm...

Mi lehet a probléma az autóm akkumulátorával? (többi lent)

Figyelt kérdés
kb 3 hónapja vásároltam egy új akksit (VARTA 56Ah 480A) és már két alkalommal is cserben hagyott, egyszerűen nem indult, meg sem forgatta a motort. ez általában akkor jelentkezett amikor egy hétnél tovább állt az autó és nem volt beindítva. betoltuk, utánna indult szépen. megmértem a töltést, 2 napig állt a kocsi és így volt benne 12,3V aztán ahogy beindítottam azonnal felugrott 14,4V-ra. mit ellenőrízzek? mi lehet a gond?
2012. dec. 26. 12:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

riasztó vagy akármi lemerítheti...

töltsd fel az aksit

2012. dec. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Gps,riasztó,egyéb elektromos kütyük akár egy nap alatt is lemeríthetik...sok ilyen ismerősöm van,a legkomolyabb autókat nem tudják beindítani pár nap után..
2012. dec. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 AtyeszLL ***** válasza:
Egy pofon egyszerű teszt. Ha felkapcsolod a világítást, és úgy próbálsz meg indítózni, rögtön rájössz, hogy tényleg az akksid adta-e meg magát, vagy esetleg más a baj. (ha nagyon durván halványodik a lámpa, akkor az akksi a baj) Más: Esetleg elengedi az üzemanyagot a rendszer, és mire rendesen felszívná, már fáradt az akksi.
2012. dec. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Mérd le, mennit fogyaszt kikapcsolt állapotban. De már a VARTA sem a régi!.
2012. dec. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Még garanciális, vidd el bevizsgáltatni, ahol vetted. Nekem ugyanez volt a helyzet, kiderült hogy gyári hibás, nem tartja meg a feszültséget. Szó nélkül kicserélték.
2012. dec. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ami egyedül fogyaszt rajta az a rádió memóriája és az óra. riasztó, gps nincs rajta. azért nem akarom visszavinni mert ha egyszer beindul az autó akkor fél óra mulva már "pöccre" indul mintha semmi baja sem lenne és minden mérési érték megfelel. és így nem tudom, hogy mit mondhatnék a szervízben reklamációként.
2012. dec. 26. 15:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Az enyém is működött egy darabig, ha betoltuk az autót. Aztán egy hét múlva megint semmi. A bevizsgálás nem csak a feltöltésből áll, hanem tesztelik is. Először persze nem akarták elhinni, hogy az akksi a hibás, el is kezdték tölteni, de másnapra a tesztelésből kiderült hogy hibás.

Hozzá tartozik, hogy én előtte villamosságinál is bemérettem mindent, de az autóban nem találtak hibát.

2012. dec. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Alap...akku saruk állapota ...?
2012. dec. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a sarukkal minden oké, nincsenek oxidálódva, korrodálódva, meg vannak szorítva rendesen.....
2012. dec. 27. 21:05
 10/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet hogy vmi zárlatos benne... Nekemis hidegben 2 nap után lemerül...Nyáron meg 5 nap után... Lehet egy roncsolódott kábel is a ludas ahol szép lassan elfolyik az áram...
2012. dec. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!