Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehetséges hogy az 1998-as...

Attilav kérdése:

Lehetséges hogy az 1998-as Renault Megane-hoz megfelelő zárszettet csak a márkaszerviz tudja megrendelni, mert az alvázszámból csak ők képesek kideríteni a pontos gyártási év/hó-t?

Figyelt kérdés
Zárakat akarok cserélni a kocsinkon és mikor egy karosszériás barátommal megpróbáltam kideríteni mi érhető el a kocsihoz alváz szám alapján, van e esetleg olcsó utángyártott zárszett, ő a gyártási évet és hónapot kérte, de ez a forgalmiban sincs benne pontosan, ott 1998 van, de a vin-decoder.com szerint 1997-es gyártású a kocsi, hónapot még mindig nem tudni. Ha zárakat akarok cseréltetni kénytelen vagyok drága márkaszervizbe vinni, ezt az öreg autót, vagy vannak olyan egyéb szervizek akik alváz számból megmondják milyen zárak és mennyiért érhetőek el a kocsihoz és olcsón be is szerelik?

2012. dec. 15. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha minden zárat ki akarsz cserélni, akkor legolcsóbban egy bontóban tudod beszerezni a zárakat! A drága távirányítót meghagyod (A kulcs kivehető belőle), és a többit meg kicseréled.
2012. dec. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ide menj ...korrektek..


[link]

2012. dec. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bontóban kapsz hozzá. Nekem is cserélni kellett nemrég. Megmondod hogy 1-es meganehoz kell és kész.
2012. dec. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igazából a betéteket kellene cserélni meg a gyújtáskapcsolót ha abban a betét külön nem cserélhető, és ha tűrhető összegből megvan egy Valeo szett akkor inkább ez mint egy bontott. A bontottnál ki garantálja hogy nincs ugyanúgy elkopva mint ami most az autón van? A mienken nincs központi nincs a kulcson távirányító sem, igaz kókányolt bele egy "enforcer" csodát, még az előző tulaj, ennek van távirányítója. De ettől a központi egységtől meg szabadulok mert nem működik és szívja az akkut.
2012. dec. 16. 00:56
 5/9 A kérdező kommentje:

"Megmondod hogy 1-es meganehoz kell és kész."

No de a Megane 1 és Megane 1 között is óriási különbségek lehetnek, pl a 98-as és 2002-es széria között, de akár a 98-as szérián belül is, nekem ez utóbbiból van problémám. Szal nem ennyire egyszerű kérdés sajnos... Meg a bontottnál ki garantálja a hosszú távú működést? Az utángyártottra vagy gyárira legalább ott a garancia!

2012. dec. 16. 01:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért olyan óriási különbségek nincsenek. Volt egy facelift, és ennyi. A zárbetétet lehet külön cserélni. Az ajtót belülről takaró műanyag nehezen jön majd le, mert nem csak csavarok fogják hanem oda is van ragasztva. Torx kulcs kell majd ehhez is, meg a zárszerkezet kiszereléséhez is. A zárbetétet meg annyi hogy megnézed a bontóban hogy milyen állapotú. Nekem nagyon jókat sikerült vennem. De azt veszel amit akarsz, nekem mindegy.
2012. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az index fórum egy segítőkész tagjával kisilabizáltuk hogy az autó nem küzponti záras!

Ez sokkal egyszerűbb olcsóbb zárbeszerzést jelent.

Találtam is komplett Valeo szettet, még tanksapka is van benne, csak árat nem találtam rá. De majd be szerezzük ha nem túl drága. Ott van még a hevederzar.hu betét átprogramozós megoldása is, lehet új kulcsot csináltatni és hozzá hangolni a meglevő betéteket. Az új kulccsal már könnyebben jár a régi betét.

2012. dec. 16. 19:30
 8/9 A kérdező kommentje:
Melyik bontót ajánljátok? Szeged és Pest jöhet szóba.
2012. dec. 19. 02:10
 9/9 anonim ***** válasza:
Ott nem tudok bontót, csak Bcsabán.
2012. dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!