Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Polski Fiat-nak tényleg...

A Polski Fiat-nak tényleg nagyon könnyen meg tud főnni a motorja?

Figyelt kérdés

2012. dec. 13. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ melyiknek... A léghűtéses fityó nem szereti, ha tartósan magas fordulatszámon mennek vele.
2012. dec. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A Polskinak - sok más léghűtéses autóhoz hasonlóan - az olaj melegedése a legnagyobb problémája. Nagy terhelés és alacsony fordulatszám esetén az olaj túlmelegszik és pisivé hígulva lötyög össze-vissza a karterben, olajnyomás meg vagy van, vagy nincs. Ehhez azonban az kell, hogy kánikulában, négy személlyel és csomagokkal kezdj hegyet mászni.

(rosszul beállított gyújtás vagy túlságosan elszegényített keverék esetén még ez sem szükséges)

2012. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
kis vagy nagy polski?
2012. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Napkiraly ***** válasza:
126nál tartósan 100zal hajtva túlmelegszik a motor
2012. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tedd előre hogy érje a menetszél,vagy vegyél 125öst az másodikban 100nál még húz,tudom,nekem van egy olyanom is többek közt.
2012. dec. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó hosszú végáttétele van annak a Polskinak, ha második fokozatban eléri a 100-at. És a motor se kutya, ha még van benne nyomaték olyan fordulat mellett.
2012. dec. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Gyári motor váltó diffi,gyári dupla torkú Weber karbi,megy 120at kettesben,van rá jónéhány tanú:)
2012. dec. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Ja,és kevesen tudják hogy Hemi motor van benne az olaszok 64ben fejlesztették ki,félgömb alakú égésterű akárcsak a régi Chrysler Moparok,nekem megvan a Polskihoz mindenféle szerelési könyv,dokumentáció,valamint láttam a hengerfejet levéve egy másik motorról,bizony benne van a 4 pukli:)
2012. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

126-osról van szó

Am mit jelent az a tartósan? 100km?

2012. dec. 18. 19:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!