Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 1.4 16v motorja...

Skoda Octavia 1.4 16v motorja van olyan megbízható mint a Suzuki Swift 1.3 16v motorja?

Figyelt kérdés
2012. dec. 13. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:
igen, megbízhatóak. Nem tudom melyik évjáratra gondolsz, apám egy 5 éves 1.6ost vezet, és tökéletesen működik minden benne.
2012. dec. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem ...
2012. dec. 15. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 petfol válasza:

Erre a kérdésre egy egyén nem képes hiteles választ adni. Gondold át, kedves kérdező, ahhoz, hogy ezt igazán me glehessen ítélni, nagyon sok Octavia és Swift múltját kellene ismerni, a használati és a karbantartási hátté ismeretével. RÁadásul nem is határoztad meg amotort, hiszen az 1,4 16v megjelölés simán vonatkozhat egy 75 vagy 80 LE-ős mtorra, de akár az 1,4 TSI-re is, hiszen az is 16 szelepes, míg az 1,3 16v éppenúgy jelőlheti a régi, kilencvenes évekbeli Suzuki motorját, mint akér a szintén 16 szelepes, 93 LE-ős fél-VVT M13-as motort. Márpedig nem ugyanaz a technológiai szint...

Amit általában lehet tudni, hogy a "régi" Suzuki Swift (gondolom ennek az 1,3-asára gondolsz), mivel valamivel egyszerűbb konstrukció mitn az Octavia, megbízhatóbb is. Ráadásul a motor nem önmagában létezik, hiszen ahhor tarozik egy elektromos rendszer is, ami megint bonyolítja a dolgokat.


Példa: nekem volt Suzukim (1,3 VVT M13), olyan megbízható autóm sohasem volt. Van ismerőskörömben immár 14 éves régi Swift is, 1,3 16v motorral, sohasm hagyta ott a gazdáit az út szélén. Most 1,4 16V (75LE, BCA) Octáviám van. Nagyon szeretem, de kellett már degélyszolgálatot hívnom mert egyzserűen elszállt belőle a generátor, és bizony szállt már el a gyújtótrafó is.

Sőt, szét kellett szedetnem, mert az előző tulaj nem szakértővel rakatta be a tempomatot, és az elrontotta a gyújtásvezérlést (állandó kopogásérzékelő felőli hibajel jött) és hónapokig kellett járnom a szerelőket ire rendbehozták. Azóta van egy megbízható autóm.


Tehát:

1. Az Octavia általában, ha semmi további információt nem tudunk az adott autóról, kevésbé üzembiztosnak tekinthető, mitn egy Suzuki.

2. Ha egy új Octaviat veszel, és azt rendesen szervízelteted, és így ontosn tudod, hogy mi történt vele, akkor szintn egy megbízható kocsi, és nem fog cserbenhagyni. Ráadásul, nagyobb, kényelmesebb és biztonságosabb is, mint egy régi Suzuki Swift.


Mindezzele gyütt, én nem béntam meg, hogy octaviát vettem. Csak ré kellett költenem még vagy 300 ezret a vételáron felül, míg a Suzukira a normál költségeken felül egy fillért sem.

2012. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 petfol válasza:
Bocsánat a sok elírásért, elszoktam a magyar billentyűzettől.
2012. dec. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!