Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Reggel nem indult be a kocsi,...

Reggel nem indult be a kocsi, most meg az önindító kattog. Ha ráütök segít?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Reggel nem indult be a motor, az önindító tekert de nem történt semmi. Apukám átjött megnézni, az egyik saru meg volt lazulva, meghúzta, megmérte, töltés rendesen van benne. Mire kész lett addigra az önindító már nem tekert csak kattant egyet.

Olvastam hogy valami felakad vagy beragad rá lehet ütni és hétha elindul.


Szerintetek? Megpróbáljam?


Nagyon kéne a kocsi, és sajnos nincsen segítségem, egyedül vagyok két kisgyerekkel, szerelőre nem nagyon van most pénz.


Egy 96os 3 ajtós Suzuki.


2012. dec. 10. 13:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha csak kattant akkor lemerül az akksi :) ehhez nem kell szerelő csak egy jóképességű akksitöltő.
2012. dec. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
megmértük az akksit 11,8 at mutatott a műszer.
2012. dec. 10. 13:04
 3/15 anonim ***** válasza:
Hát a 11.8 az harmat! Egy feltöltött akksi nyugalmi feszültsége cellánként 2,1 volt. Azaz 12,6. Ütögetni nem kell, mert véletlenúl letörsz valamit.
2012. dec. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
11,8 az üres ;)
2012. dec. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
51%

Akkor hallottad a régi viccet, mi?:

A páciens szerelőt hív, mert nem jó az önindítója. Szerelő jön, rákoppint valamire a motorházban egy kicsit, és lám már indul is az autó. Közli, hogy húszezer a díj.

Az autós elsápad: húúúúszezer egy kalapácsütésért?!

Szerelő: Nem, az csak öt forint, a maradék pedig az, hogy hová kell ütni.

2012. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Lehet döglődik az az akku. Ilyen hidegben megfeleződik a kapacitása. Próbának vedd ki, vidd be a lakásba, melengesd meg és úgy tedd vissza, szerintem be fog indulni. Akkucsere lesz ez szerintem :(
2012. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Apu indítókábellel próbálta beindítani, a másik kocsinak a motorja járt. Úgy próbáltuk ki.
2012. dec. 10. 13:43
 8/15 A kérdező kommentje:

Az aksi tavasszal lett véve (márciusban).


Akkor tuti nem az önindító lesz?

2012. dec. 10. 13:44
 9/15 A kérdező kommentje:

Elfelejtetem írni, hogy érdekes búgó hangot is adott ki a kattanás után az autó.

(bocsánat, mint látható nem vagyok nagy szakértő :S;-))

2012. dec. 10. 13:46
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát így jobban átolvasva, első körben tekert, de nem indított. Hát passz, nem tudom mennyit próbálkoztál, de le is éghetett az az indító motor. Biztosítékokat nézd át. Ha nem segít, akkor szerelő.:(
2012. dec. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!