Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50cc 2T-be blokkhoz 14w40-es...

50cc 2T-be blokkhoz 14w40-es olaj?

Figyelt kérdés

Van egy Rieju Rs2-őm, és 10w 40-es olaj kellene bele a kézikönyv szerint. Nos, nekem van itthon 10L 14w40-esem és az lenne tömören a kérdésem, hogy azzal is elfutna-e rendesen?

(Nem meggondolatlanságból szeretném beleönteni, csak nem szeretnék fölösleges pénzt költeni, mivel ez a fajta olaj nekem ingyen van, és biztosra szeretnék menni, hogy jó-e ez is bele)

Előre is köszönöm!



2012. dec. 8. 19:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan öntsd bele,annyira csekély a különbség a 2 olaj között.
2012. dec. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezeknél a legfontosabb hogy kenje a váltót és a csapágyakat. Ha ez megtörténik tönkremenni már nem fog. (és erre kb bármilyen olaj jó)

Aztán ott van a kuplung. Na annak nem mindegy az olaj. Ha nem megfelelő akkor csúszhat tőle, vagy össze is tapadhat. De elromolni nem fog. Szóval ha kísérletezős kedvedbe vagy akármilyet beleönthetsz(azért normális olaj legyen amit kenésre találtak ki és tiszta).

Ha nem jó akkor meg lecseréled és jó lesz :)

2012. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem különbözik olyan sokban a két olaj, bár azért bármit nem tölthetsz bele, de ettől különösebb baja nem lesz, kipróbálhatod, max lecseréled, ha mégse jó. (Ugye, ha ingyen van egy próbára jó nemde?)
2012. dec. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2012. dec. 9. 01:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!