Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem jó a Simsonom?

Miért nem jó a Simsonom?

Figyelt kérdés
Feltöltöttem az aksimat, rákapcsoltam a lámpára, de csak a helyzetjelző világított. Megcseréltem a kábelt, működött a világítás, de aztán hirtelen lekapcsolt. Nem működik most semmi amihez aksi kell. Gyújtás van, lámpa nincs, se helyzetjelző. Ha az aksi 2 kábelét összeérintem, akkor szikrázik, ha a motorhoz érintem akkor nem. Mi lehet a baja?

2012. dec. 2. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit vártál, mi fog törgténni, ha fordítva kötöd be az akkut? Kiment a biztosíték.

Csak a helyzetjelző, a duda, meg az index megy akkuról, a tompított nem.

2012. dec. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Biztosíték?
2012. dec. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak a helyzetjelzőnek kell világítania aksiról!

Szóval teljesen jó volt, de gondolom a nagy kábelcserélgetésbe csináltál egy kis zárlatot, vagy szimplán csak kisütötted a biztosítékot a túl nagy terheléssel(szóval a fényszóróval)

Cserélj biztosítékot, a kábelt meg kösd vissza úgy ahogy volt!

Az aki érintkezőit meg nem érintjük össze!

Ha meg akarod nézni hogy van-e benne szufla akkor használj multimétert! Vagy ha nincs akkor nyald meg a két madzagot, ha erős az "íze" akkor jó. (persze 12v felett már nem érdemes nyalogatni, de addig még nem gond)


És legközelebb inkább ne kontárkodj. Ha valami nem jó akkor vidd hozzáértőhöz.

2012. dec. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az elsőnek igaza van.

Az aksiról a parklámpa,idex,és a kürt megy!


Nekem biztos!

2012. dec. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A biztosíték csak az aksihoz kell? Egy biztosíték van csak benne.(mint az mz-kbe)
2012. dec. 6. 21:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Ki volt égve a bizti?

Egyébként igen, az aksit védi a túlterheléstől.

Ugyan olyan értékút rakj bele mint ami benne volt, de még előtte a madzagokat kösd vissza eredeti állapotukba.

2012. dec. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy mielőtt piszkáltam az előtt se működött a lámpa. Most se működik, csak a hátsó, akkor ha fékezek. Visszacsináltam úgy ahogy volt, de nem jó.
2012. dec. 7. 16:31
 8/8 anonim ***** válasza:

A vezetékezése gyári?

Ha igen akkor elöregedett az évek alatt, szóval nem ártana újrakábelezni. Ha nem akkor meg szar munka és nem ártana újrakábelezni.


[link]

Itt egy rajz. De van még 1000+1 db, gógléban keresni kell ha ez nem jó és ez alapján elég egyszerű újrakábelezni.



Lehet persze hibakeresőset is játszani, de a szarul bekötött vagy régi kábeleket érdemes cserélni mert amíg megtalálod ezeknek a hibáknak a forrását addig újra leehet kábelezni, de a régit ha ki is javítod pár hét múlva gond lesz vele máshol...


Persze ha jó munkát akarsz akkor kell pár alap szerszám (forrasztó pálka, meg némi gyakorlat hozzá, valamint egy jó kombinált fogó) Aztán kell venni jópár méter, és lehetőleg sokféle színű 0,5ös vagy 0,75-ös flexi kábel, zsugorcső, pár faston csatlakozó, esetleg érvéghüvely meg hozzá fogó amivel összepréseled.


Aztán ha az itt leírtakból nem sokat értettél akkor inkább hozzá se nyúlj(mert annak csak barmolás lenne a vége) inkább szánj rá kicsit többet és bízd hozzáértőre.

2012. dec. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!