Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aprilia area karburátor...

Beatbox93 kérdése:

Aprilia area karburátor beállítás? PHBG 21 DS

Figyelt kérdés

heló

vagy egy aprilia area-m

elméletileg 70 ccm

szétszedtem a karbit (Dell.phbg 21 DS ) ki pucoltam akkor feltünt h az alapjárati fúvókában ( 50-es fúvóka) rézdrótszálak vannak gondolom átmérő csökkentés(fogy.csökkentés szempontjábol


én kivettem és visszaraktam drót nélkül a fúvókát és megpóbáltam úgy beállítani a karbit

de akár hogy is állítom nem akar menni (alapjárat szép)

de a motor erőtlen épp hogy vann ereje, elinduláshoz kevés



esetleg kisseb fúvóka ?

de én úgy tudom h ezzel is be kéne tudni állítani



2012. dec. 1. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Terhelés nélkül mitcsinál?

Csak elinduláskor erőtlen, felső tartomány?

Teljes gáznál fulladozik?

Esetleg gyertyakép?

Illetve biztos h alapjárati fuvóka az?

2012. dec. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát szerintem igen a középső a leg kissebb

terhelés nélkül jàr szépen igaz hogy olykor kicsit egyenletlen


tő gàzra mintha müködne rendesen hangja alapjan ha huzok egy kővéret és elengedem akkor szépen felpörög és viszaesik a fordulat ahogy kell

de ha tartom nagy gázon akkor olyan hangja van mint amikor nagyon hideg a motor (pedig hagytam felmelegedni )

én is kisseb fúvókára gondolok de megkérdeztem egy embert akinek ugyan ilyen karija van azt mondta hogy ennek 100 körüli fúvoka lell szerinte

de ennek az oldalàn egy 50 es van gondolom akkor 50 es méretű a fúvóka ,de akkor is valahol sàntìt a dolog mert ha vissza rakom a drótot akor meg megy

de azt nem akarom mert nagyon kokàny

2012. dec. 2. 09:03
 3/4 anonim ***** válasza:
A leírásod alapján tényleg sokat kaphat. Nekem is 70es motorom van ugyanilyen karbival, leírom nekem milyen beállításokkal megy: 50es alapjárati, 60as szivató, nyáron 97es/télen 101es főfúvóka, súber alulról a második rovátkában. Az enyém így működik rendesen szivacsos direktszűrővel.
2012. dec. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak mert az alapjárati fuvinak felsőtartományhoz nincs köze. Azt mondanám, h elösször mindig többet adj neki, abból gond nem lehet, és ha nem jó utána vegyél el tőle.

De ebben az esetben ha leszükitve jó, akkor tegyél bele egy kisebb fuvokát, és próba. Esetleg még az 50es fuvókához a tüt engedd le, szóval a legfelső rovátkába. hogy úgy javul-e vmit (ez csak szimpla kiváncsiság).

2012. dec. 2. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!