Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valahol szivárog a hűtővíz....

Valahol szivárog a hűtővíz. Tehetek olyan tömítőport, amit a hűtővízbe kell tenni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 20:14
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat,tanácsokat mindenkinek.Remélem nem hengerfejes,mindenképp figyelem jobban.
2012. nov. 28. 09:15
 12/15 Zsolt75 ***** válasza:

Milyen autoról van szó?


Általánossába az javasolnám , hogy ilyen mértékü fogyásnál vidd szakszervízbe azonnal. Veszélyes így járni.

Egyrészt megfőzheted a motort, másrészt olyan heylen is szivároghat a víz, hogy keveredik a motorolajjal.

A motorba víz kerül a hűtőbe meg olaj.


Vedd le az olajbeöntö sapkáját, ha nyálkás akkor ott fagyállós víz van. Nézd meg a kiegyenlítő tartályt, ha ott hab van vagy túl mocskos akkor olaj keveredett.


Mindezek mellett vidd el lehetőleg márkaszervízbe. Ott tudják a legjobban, hogy az adott típus hol szokott ereszteni.

2012. nov. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Zsolt75.Az általad említett jelenségek közül egyik se nincs...Az olaj fekete,semmi hab sehol s a hűtővíz is tiszta.Sőt,az egyik válaszoló által tanácsolt vízcsövek keménységet is le ellenőriztem,semmi,össze tudtam szorítani.
2012. nov. 30. 15:26
 14/15 Zsolt75 ***** válasza:
Azt javaslom vidd márkaszervízbe. Kérj egy vizsgálatot meg árajánlatot, az nem kötelez semmire max egy minimális díjat kérnek a vizsgálatért és kiderülhet mi a baj. Énis ezt tettem az enyémmal miután nem találtam a hiba okát, ezért tanácsolom neked is ezt.
2012. dec. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Na,megvan a hiba...A termosztátnál van tönkremenve,valami doboz is,ott szivárog.Csütörtökön kell vigyem a szakikhoz.Köszönöm mindenkinek a hozzászólást,tanácsot.
2012. dec. 4. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!