Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valahol szivárog a hűtővíz....

Valahol szivárog a hűtővíz. Tehetek olyan tömítőport, amit a hűtővízbe kell tenni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 20:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
tehetsz, jól összetrutymózza a hűtőt, de szivárogni azt fog továbbra is.
2012. nov. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
:) Akkor valami jobb ötlet?Nem látszik semmi,hogy hol veszítené,mégis olyan 5OOO km megtétele után kb. 4 decit kellett utána töltsek....S ez már másodszor.A nyáron ez a gond nem volt,pedig elég sokat utazgattunk..Egy Ford Focus 1.8 TDCI autóról van szó,2OO3 évjárat.
2012. nov. 27. 20:21
 3/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy valahol szivárog, de olyan lassan hogy azonnal elpárolog ezért nem veszed észre.

Vízpumpa tengelye mellett is szivároghat.

Majd ha súlyosodik a helyzet észreveszed hogy honnét.

De a legvalószínűbb hogy hengerfejes, hegerfej tömítés megadta magát, meggörbül, esetleg megrepedt a hengerfej, ezért a hűtővíz a motorba kerül. Ez változatos, idővel súlyosbodó tüneteket produkál.

-fogy a víz, vagy a motoron keresztül távozik, vagy ellenkezőleg hengerekből nyomás jut a hűtőrendszerbe és kinyomja a vizet a túlfolyón keresztül.

-olaj lehet a vízben, habosodik

-hidegen nehezen indulhat

-hosszabb úton hajlamos túlmelegedni

-egyenletlenül jár a motor, alapjárat magas, vagy éppenséggel lefullad

Esetleg sok minden más...

2012. nov. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nézd meg az olajat! Ha fehéres akkor hengerfejtömítés ha nem látsz semmit akkor csövek illesztését nézd végig, végül a vízpumpát.
2012. nov. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ne tegyél,mert dugulást okozhat,ráadásul olyen helyen ahol nem kéne hogy elduguljon.. Ráadásul nem lesz hatékony a hűtés,problémát csinál. Jobb a végére járni a dolgoknak.
2012. nov. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az olaj nem habos,fekete színű,mind eddig.Hidegen is indul,annyi,hogy nulla fok alatt kétszer izzasztok.15OO KM az út a szülőföldemig,de nem melegedett fel,pedig Prágában csak lépésben tudtunk haladni,pályán pedig 12O-130 volt a tempó.A motor egyenletesen jár,nem vettem észre semmi furcsát.Ami furcsa volt,hogy miután utánatöltöttem,a tartály felső részén lévő csövek egyikén nyomta a buborékos fagyállós vízet,olyan fél percig(járó motorral).Utána semmi fura dolog,ketyegett tovább a motor.A víz,feltöltés előtt,egészen hiányzott a tartályból,mégis volt melegítés az autóban,sőt forró levegőt fújt...S amint írtam,a motor hőfoka sem emelkedett a normál fölé.
2012. nov. 27. 21:23
 7/15 anonim ***** válasza:

én inkább töltenék 5000-renként bele 4 decit, minthogy minden marhaságot amit kitalálnak beletegyem a hűtőbe.

csatlakozások, vízpumpa, most hírtelen ennyi.

2012. nov. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Amint írtam a tünetek nagyon változatosak "betegség" előrehaladottsága és motor konstrukciójától függően.

Amíg csak ennyire fogy a vized, kár belőle ügyet csinálni. Ellenőrizd a vizet kicsit sűrűbben, tölts utána ha hiányzik belőle. Ne mindig csak vizet, néha fagyállót is. Nemcsak hogy ne fagyon szét a motor, vízpumpa csapágya tönkremegy a tiszta vízben. És ne feled, forró motorba nem öntünk hideg vizet! legfeljebb nagyon óvatosan. :)

Viszont ha jelentkeznek a tünetek amiket írtam, esetleg keményednek a vízcsövek (növekszik bennük a nyomás) ne késlekedj, sok fölösleges kiadástól és kellemetlenségtől kímélheted meg magad. A megnövekedett nyomás hosszú távon képes akár szétrepeszteni a hűtőt is.

2012. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
A csövek keménységét mikor ellenőrizzem?Reggel,hideg motornál,vagy inkább 30-40 km megtétele után?Járó vagy leállított motorral?
2012. nov. 27. 21:55
 10/15 anonim ***** válasza:
Járó, vagy frissen leállított meleg motornál.
2012. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!