Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Astra G milyen autók 1.6...

Opel Astra G milyen autók 1.6 os ecotec motorral?

Figyelt kérdés
Valami komolyabb hiba? Ecotec nagyon veri befelé az olajat vagy kibírható? Kinek van ilyen én is tervezem h pont egy ilyenre cserélem a Suzukit! :)

2012. nov. 24. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mind problémás ,konstrukciós hiba (a dugattyú nem megfelelő kiképzése az olaj áteresztő gyűrünél )

Mindegyiket utoléri a probléma...csak a megtett km -n múlik . Ill a nem megfelelő olajválasztáson. Sokan " vastag " olajat javasolnak ez baromság ! 5W30 ... ez a belevaló

2012. nov. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Fél éve én is épp egy suzukit cseréltem le astrára!


Használtan vettem, volt 2 icipici hibája, mindent meglehetett oldani házon belül, tehát szerelőhöz sem kellett elvinni.

Egyáltalán nem bántam meg a váltást, ja, és az én suzukimtól még kevesebbet is eszik!

Az én astrám 1.4-es.

Olajfogyasztás egyáltalán nem vészes!

2012. nov. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hmm, sajnos én is azt kell mondjam h a Suzukitol az Astra Csak jobb lehet!
2012. nov. 25. 20:13
 4/11 r-miklós válasza:

Több mint 6 éve vettem egy Opel Astra G 1.4 et, soha, nem volt motorikus baja (egy relét cseréltek benne tavasszal), egy deka olajat nem kellett soha utána önteni a kétévenkénti szervizelések között.Én elképedve olvasom, hogy az Astra sok olajat eszik, nekem több mint 60 ezer kilométerig nem tette.

Ez egy nagyon megbízható, jó kocsi. Az 1.6 -os 1 literrel többet eszik és csak 10 LE erősebb mint az 1.4-es, 1.4 javaslok.

2012. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 rtomika válasza:
Nekem is Astram van, 1.6-os, csak ajánlani tudom........ Ez egy jól kitalált, kiforrott konctrukció!!!!!!
2012. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 opelastra21 válasza:
nekem is 2 eve van egy opel astram 16 16v-s es nagyonjol megy az eco tek motorral
2013. szept. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 6 éve van sedan 1.6 16V G Astrám., ECOTEC motorral. Annak idején kb. 156.000km-el vettem, most 200.000 km felett van benne... Az olajat igen, valóban szereti enni ez is, ha 3-4000 fordulat fölé pörgeted, akkor jobban, amúgy nem vészes, csak néha azért bele kell kukkantani, hogy van-e benne elég olaj. Bontottan sok alkatrész van hozzá elfogadható áron, pl 5.000,- Ft volt egy bontott injektor, első lámpa utángyártott új 10.000 Ft/db, stb. Én jobbos külső tükröt elektromos motoros állitásút, fűthető tükörlappal kompletten kevesebb mint 6.000 Ft-ért vettem újat! A gyári olyan 35.000 Ft körül lett volna. Tehát van új utángyártott alkatrész is hozzájuk, van többféle minőség, és van GM feliratú gyári ami a legdrágább :) De legalább van választási lehetőséged, hogy mennyit szánsz egy-egy cserélendő alkatrészre, és dönthetsz hogy mit enged a pénztárcád meg. Olyanok hogy fékbetét, lengéscsillapító stb kopó cuccok szintén vanank többféle árban és minőségben, ez a hasonló korú autókhoz hasonló árakon vannak a kategóriájában. Van választék. Sok G Astra van forgalomban és sok évig gyártották, sok van belőle használatban és bontóban is, emiatt általában értenek is hozzá a szerelők, illetve fórumokon is sokat lehet olvasni - okosodni a témával kapcsolatban. A fogyasztása nem vészes, átlagban 7 liter, rövid városi távokon (3-4 km munkába reggel, este vissza ugyanez) télen sem volt 9 liter, ha nem pörgeted és hamar felváltasz, akkor ki lehet hozni városban is 7-8 literből, igaz ekkor nem egy élmény az autózás... De tévhit hogy az 1.6-osok sokat esznek!!! Autópályán 130-nál még gyorsul rendesen, és 300 km-es, 800-es és 1000 km-es autópályás használatkor 130-as tempóval tartósan, klimával, 4 személlyel sedan kviitel fullig megpakolva is 6 literrel elment, többször is!!! Szereti az utazótempót, olyan 110-130 körül ilyen 6 liter körül elmegy, nem vicc, tényleg! Amúgy inkább 7 liter a jellemző átlagban pl 90-es tempónál. Alacsony fordulaton elég lomha (2000 rpm alatt főleg), de ha nem pörgeted 4000 fölé elég baráti a fogyasztása. Kasztni formája nagyon tetszik, ez mondjuk izlés dolga. Tipushibák a gyújtótrafók elromlása, EGR szelep, lambdaszonda.... Olajfogyasztás... Nem szereti ez sem a sok rövid városi távot, néha ki kell kormolni egy hosszabb úttal meleg motorral, kicsit kihúzatva pl. 20 km-t menni vele néha így. Összességében szerethető autó, sok apró tuning elem is kapható hozzá amivel feldobható a németes puritánsága (pl krómkarikák a műszerfalra, műszerfal betétek, spoilerek, hűtőrácsok, stb) minden beszerezhető hozzá. Ami még sokszor elkophat: sebességváltó szoknya (2-3000 Ft-ért vehető mindenféle színű), kézifékkar szoknya (szintén olcsón pótolható), duda gomb ki szokott szakadni (én bőrkesztyűből kivágott darabkát ragaszottam rá, alá kis szivacs darabka, és több éve semmi baj vele), ülések szövete főleg a vezetőnél (ez szinte bármelyik autónál előjön), az első lámpabúrák szinte mindig bemattulnak előbb-utóbb (vegyszeres gépi mosást nem szeretik hosszú távon, de lámpapolirozás szokott segiteni rajta). Lehet rossz példányt is kifogni, lehet jót is, de alkatrészellátás ügyben jó a helyzet. Összességében ajánlani tudom :)
2013. okt. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 everlast117 válasza:
Nekem 1 éve van egy Opel Astra G 1.2-es és nagyon megvagyok vele elégedve és az a 75-ló bőven elég mivel ettől jóval gyengébb autók szaladgálnak az utakon pl új ww Polo csak 62-65 lovas:D
2013. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Gyula666 válasza:

Opel Astra G 1.6 Caravan! Gyári CNG!

Én ezt nézem most véleményetek esetleg?2003-as


Futott: 211 900 km

950 000 ft

2014. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 ernocy válasza:
Shell Helix Ultra és Castrol Magnet,mindkettő legyen 10W40,és nem fogja enni,ha ezekhez az olajakat is eszi akkor nagy baj van,2 éve van Astrám 1.6 16v,első perctől vadi új korától Shell volt benne 10w40 és most is nagyon jó autó,egyszer tettem bele GM olajat és 6 ezer Km-nél,csak 2,4 litret kellett utána töltenem,próba volt a GM olaj de már azt is bánom,na meg a megfelelő gyertyát bele
2016. máj. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!