Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Fabia Kombi 1.2 es vagy...

Skoda Fabia Kombi 1.2 es vagy egy Opel G Astra Classic ferdehátú ez is olyan 1.2 es körüli motorral a jobb vétel?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye a két járműről? Vagyis melyiket érdemesebb előtérbe helyezni? Tudásban, kinézetben, motorban, kaszniban...minden véleményre kíváncsi vagyok..?
2010. ápr. 15. 09:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak személyes véleménnyel szolgálhatok. Én a Fabiát választanám, mert lényegében VW-ről van szó, barátságosabb kinézetű, nagyon sok jót hallottam róla. Ha ténylegesen választanom kéne, autószerelőkhöz fordulnék, akik átfogó képpel rendelkeznek a két típus közötti fenntarthatósági különbségről.
2010. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a személyes tapasztalatokra, véleményekre is kíváncsi vagyok főleg akinek van/volt ilyen autói vagy egyik vagy másik vagy mindkettő:) azt tudom én is hogy a volkswagen csinálja a skodát feltehetően jók is ebből kiindulva, de ezt mondhatom az opelról is hiszen megbízható precíz német márkának tartják, énis...ezért is nehéz megítélni...ezért kérdem esetlegesen a személyes tapasztalatokat valamelyik márkáról és az említett típusáról..
2010. ápr. 15. 11:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Sok ismerősömnek vannak ilyen autói, tekintve, hogy igen népszerűek. Amennyire tudom, az Opel egy picit a VW mögött jár minőségben, vagyis a VW számít "luxusabbnak". Határozott álláspontot nem tudom, mennyire lehet foglalni, de: nagyon sok embert hallottam, akik úgy átkozták a G Astrát, mintha az életüket tette volna tönkre, szentül esküdtek, hogy az Opelt a továbbiakban nagy ívben elkerülik. Kb. ugyanennyi embert hallottam, aki istenítette az autót, taxis ismerős is volt, aki 150 ezret járt vele különösebb gond nélkül.


Skodát szintén nagyon sok embertől hallom dicsérni, viszont lényegesen kevesebbet, akik utálnák vagy átkoznák. Én a saját környezetemből úgy szűrtem le, hogy a valaha Opelt használó emberek kb. 65%-a volt elégedett vele, és örült neki, míg a Fabia esetében ez az arány legalább 85%.


Ezért hajlok én a Fabia irányába.

2010. ápr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1.2-es motorral semmiféleképpen sem vegyél kombit mert nemlesz kevés a fogyasztása a nagy súly miatt. A skodát ajánlom énis, de ne kombit vegyél, vagyha mégis a kombinál maradsz akkor 1.4-eset vegyél.
2010. ápr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

de ha 1.4 es motorral veszek attól az autó súlya még ugyanannyi lesz mint ha 1.2 es lenne nem?

de ha nagyobb a motor teljesítménye akkor többet is fogyaszt meg a súlya is annyi a kocsinak mint kissebb motorral....vagy hogy érted....kis motorral jobban kell húzatni hogy jó menjen a nagy kaszni? és ez által több a fogyasztás? hogy érted?

2010. ápr. 15. 16:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen. Kicsi motor, nagy tömeg, jobban kell pörgetni. Azonkívül sokkal jobban megérzi, ha többen ülnek benne.
2010. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Közületek van olyan akinek ilyen autója van valamelyik közül ? Vagy olyan is írjon akinek ilyen autója van valamelyik és legyen szíves a véleményét, tapasztalatát +osztani....
2010. ápr. 16. 15:18
 8/8 anonim ***** válasza:
mindenképpen az Opelt ajánlom, igaz a miénk 1.4es volt és ment rendesen, de soha nem evett többet 8 fölött városban sportos vezetés mellett sem!
2010. máj. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!