Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a baja a simsonomnak?...

Mi a baja a simsonomnak? Elindulok és kb 5km után fullon van a hőfokmérő és 3. és 4. sebességbe nem pörög ki.

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Simsonon gyárilag nincs hőmérő.Ha a tiéden van akkor azt utólag valaki,valahogy rábütykölte.Nem lényeges,hogy mit mutat.Az,hogy 3.,4.fokozatban nem pörög ki az lehet megszakító gond,vagy benzin ellátás is.
2009. aug. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Tudom h nemgyári,traktoron volt 120C°ig mér.És gondoltam h az a baj h valamiért nagyon felmelegszik,mert mint írtam,maxon van a mérő.javítási tanácsokat tudna írni valaki?vagy esetleg ehhez kapcsolódó link.köszönöm
2009. aug. 16. 13:07
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha túl sok olajat kevertél be az is lehet gond .A hőfokmérőt felejtsd el nem pontosan mér.Jób ha leszeded.Hidegen kipörög 3-4 esben ? Valószínűleg gyújtás probléma lehet ha tirisztoros bekel állítani (Gyújtás tekercsnél a blokkban is kell) ha pedig megszakítókalapácsos akkor javaslom a kondenzátor,gyertyakábel,pipa,gyertya cserét.Maga a henger is tisztítsd meg mert ha nagyon koszos poros lehet azért melegszik.Sportmotor.hu simson fórumon vannak szakik akik segítenek .üdv.
2009. aug. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hidegen nagyonis pörög és ahogy melegszik úgy romlik a teljesítmény...
2009. aug. 16. 14:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

ha szegény a keverék, az okzhat ilyen problémát - hiszen a szegény keverék egben csökkentett kenést is jelent, tehát a kenés hiányában nő a súrlódás, túlmelegzik a motor.

illendő lenne egy szerelővel megnézetni, mert ha nincs szerencséd, akkor be is sülhet a dugattyú és az már nem olcsó mulatság...

2009. aug. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hogy nem pörög ki annak több oka lehet: gyújtásnál vagy karburátornál. De a hőfokmérőnek semmi köze a simsonhoz, léghűtéses, a menetszél hűti a henger és a blokkot. Vízhűtéses járműveknél mérnek hőfokot.
2009. aug. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha hidegem megy , melegen alig megy, nehezen vagy egyáltalán nem pörög ki akkor a motor bezabál. Hidegen azért jó mert a hideg motor több benzint fogyaszt, de ez a több benzin meleg motornál felesleges és nehezen ég el a hengerben.

Javítani úgy tudod hogy kisebb fúvókát teszel a karbiba. Az én simsonom 72es fúvókával bezabált, 70-essel tökéletesen megy.

Ez a probléma nem jön csak úgy elő, ha bejáratós volt motor vagy másik hengert raktál rá vagy állítottál a karbin akkor az ilyen előfordul.

Ha csak egyik napról a másikra romlott el akkor az gyújtás probléma lesz, ahhoz nem értek mert nekem szerencsére a mai napig semmi gondom nem volt vele.

2009. aug. 17. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tanácsom: Először nézd meg a gyertya szinét. Annak az állapota egy jó kiinduló pont. Ha szép tejeskávé, v. őzbarna szinű, akkor elvileg rendben van az előgyújtás és a keverék. Ha fehéres, vagy éppen kormos, fekete, akkor érdemes ellenőrizni az előgyújtást, és a gyári értékre beállítani. A karburátorral kapcsolatban egy nagyon jó link: [link]

Sok sikert a szereléshez!

2009. aug. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!