Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszakövetelhetem jogi úton...

Visszakövetelhetem jogi úton a pénzem, ha nem tudom átíratni az általam vásárolt autót, az eladó hibájából?

Figyelt kérdés
A következő lenne a problémám: Mi van akkor, ha vásároltam egy autót, egy 2-es Golfot, a vételárat kifizettem, megvan az adás-vételi minden, azonban mindezek után derült ki, hogy 1.3-as motorral van papírozva, közben 1.6-os motor van benne. Nem lopott vagy ilyenek, csupán, a régi motor meghalt és akkor vette ezt az 1.6-os motort egy ismerősétől az eladó, viszont papírt nem csináltak róla, most meg a gyereket már nem lehet megtalálni, külföldön él. Szóval papírt nem lehet szerezni róla, de az eladó ezt baromira nem közölte, csak miután megkapta a pénzt. Ha most elindítom az átíratást, akkor az eredetiségvizsgán nem fog átmenni. Utána én jogi úton visszakövetelhetem az autó árát, plusz az átíratási költségeket? Mert velem 15 napon belül kifizettetik a többit. Kérem, csak valóban hozzáértők írjanak és segítsenek, hogy most mit tegyek. Mert ha elviszem és lefoglalják, akkor nem tudom használni sem, de bízom benne, hogy van rá mód, hogy a pénzem visszakapjam, mert így nem kell a kocsi, a srác meg úgyse fogja visszaadni önszántából. A segítő hozzászólásokat előre is köszönöm!

2012. nov. 20. 19:32
1 2
 11/17 Napkiraly ***** válasza:
érdekesek az emberek. Sose verném át a legjobb barátomat. Igaz igyekszem megválogatni a barátaimat. Az illető inkább a haverod lehetett,nézz utána a haver szó eredetének és jelentésének
2012. nov. 20. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Napkiraly ***** válasza:
fogyasztóvédelem körberöhög, mert nem kereskedelemben vetted, hanem magánszemélytől.
2012. nov. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
AF-es a motorszám vagy gyári? Bele van verve a blokkba vagy ragasztott táblán van? Nem szoktak ám ezzel sokat görcsölni,egy ötezres ide egy tízes oda,meg vannak hivatásos számbeütő emberkék is,de én nem biztatlak semmi törvénytelenre.Lásd be nem sok esélyed van visszakapni a pénzed,az ügyvéded többe kerülne mint amit az autó ér,a kocsit meg csak nem dobod ki ha már megvetted.Én azt csinálnám hogy eredetvizsga idejére vagy végleg tennék bele olyan motort ami bele való.
2012. nov. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Mindjárt megnézem, amiket kérdeztél és megírom. Igen, az lenne a megoldás, ha tennék bele másik motort, de én már nem fogok rá költeni egy forintot sem, amíg nem lesz hivatalosan is az enyém. Szóval új motort ezért nem fogok venni. Kölcsönkérni meg ilyenek nem lehet, mert akkor azt papírozzák le az én forgalmimba és azt más már nem tudja használni.
2012. nov. 20. 22:27
 15/17 A kérdező kommentje:
Szóval, ez a mostani motor, az 1.6-os, ebben hivatalosan van benne a motorszám, ez a hozzátartozó eredeti motorszám. (szegecselt táblán van). Tehát, maga a motor gyári, csupán annyi a gond vele, hogy nincs róla papírt. Mint utólag már megtudtam, a régi 1.3-as motor bedöglött és akkor vette ezt az 1.6-osat bele, csak papírt nem írtak róla, mert akkor még úgy tervezte, hogy úgysem fogja eladni. Így esetleg vmit tudok kezdeni a motorral? Valahonnan papírt szerezni rá? Hogy elinduljon az átíratás?
2012. nov. 20. 22:35
 16/17 Napkiraly ***** válasza:
beszívtad,mert az 1,6 nem típusazonos, átlaktásnak minősül,olvasd el amit írtam
2012. nov. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Pontosan.


Ahhoz hogy ez hivatalos legyen kell egy átalakítási engedély ami (ha megadják) jelenleg 11 800 forint. Nem is az árával van a gond hanem a "ha megadják"-al, ugyanis nem szokták. Ha nem adják meg akkor a következő egy egyedi típusbizonyítvány, kerek 178 900 ft-ért.


Hatályos rendelet, díjak:

[link]


www.nkh.hu/Gepjarmu/tevekenysegek/kozutijarmmuszelj/eljarasidijak/Ejrsi djak/Vizsgálatok, engedélyek díjai.pdf


Illetve a KöHÉM rendelet, aminek meg kell felelni ahhoz hogy megkapd az engedélyt:

[link]


Reálisan nézve egy dolog maradt, azon kívül ami eddig felmerült, eladod az 1.6-os blokkot és veszel az árából egy 1.3-ast, esetleg elcseréled.


Addig amíg sikerül ezt meglépni megkeresed a kollégát, és közepesen súlyos testi sértés kilátásba helyezésével felhívod hogy sürgősen vonja ki ideiglenesen a gépet, vagy kivonatod te, és kifizetteted vele a költségeket.


Ha egyik sem működik akkor jön az amit Napkiraly írt, vagy amit én mondtam az első kommentemben, elég rendesen felültél a szopórollerre.

2012. nov. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!