Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Visszakövetelhetem jogi úton...

Visszakövetelhetem jogi úton a pénzem, ha nem tudom átíratni az általam vásárolt autót, az eladó hibájából?

Figyelt kérdés
A következő lenne a problémám: Mi van akkor, ha vásároltam egy autót, egy 2-es Golfot, a vételárat kifizettem, megvan az adás-vételi minden, azonban mindezek után derült ki, hogy 1.3-as motorral van papírozva, közben 1.6-os motor van benne. Nem lopott vagy ilyenek, csupán, a régi motor meghalt és akkor vette ezt az 1.6-os motort egy ismerősétől az eladó, viszont papírt nem csináltak róla, most meg a gyereket már nem lehet megtalálni, külföldön él. Szóval papírt nem lehet szerezni róla, de az eladó ezt baromira nem közölte, csak miután megkapta a pénzt. Ha most elindítom az átíratást, akkor az eredetiségvizsgán nem fog átmenni. Utána én jogi úton visszakövetelhetem az autó árát, plusz az átíratási költségeket? Mert velem 15 napon belül kifizettetik a többit. Kérem, csak valóban hozzáértők írjanak és segítsenek, hogy most mit tegyek. Mert ha elviszem és lefoglalják, akkor nem tudom használni sem, de bízom benne, hogy van rá mód, hogy a pénzem visszakapjam, mert így nem kell a kocsi, a srác meg úgyse fogja visszaadni önszántából. A segítő hozzászólásokat előre is köszönöm!

2012. nov. 20. 19:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tűnt fel, hogy nem azonos a motorszám azzal. ami a forgalmiban van?!
2012. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Az eladó helyében simán rádverném -és jogilag meg is állna-, hogy te cserélted ki a motort.
2012. nov. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ha típusazonos a blokk nincs gond.Írsz egy kamu adásvételit a blokkról, beballagsz az NKH-hoz a géppel, közlöd hogy motorcsere volt, 2500ft-ért adnak egy műszaki adatlapot róla. Ezzel szépen beballagsz az okmányirodába, fizetsz 12000ft-ot a forgalmiért és a törzskönyvért, és már mehet is eredetvizsgára, utána meg átírható.


Ha nem típusazonos a blokk vagy bizonytalan a származása (tulajdonáthelyező technikustól származik) akkor szar ügy.


Ebben az esetben csak az maradt hogy fogsz 3db rögbijátékost és megkeresitek az eladót, majd elbeszélgettek vele. Nem nagyon, ne legyen 8napon túl gyógyuló lehetőség szerint.

2012. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha VW motor lett belerakva, akkor megpróbálnám én is a lepapíroztatást, de ha nem lehetséges, akkor minél hamarabb menni kell a fogyasztóvédelemhez, mert olvastam hogy az eltitkolt hibával vásárolt járművet az eladó köteles visszavenni, ha bírósági útra terelődik a dolog, akkor meg független szerelő meg tudja állapítani, hogy az a motor 1 hónapja van kicserélve, vagy régebben cserélték. De ezt minél gyorsabban, mert az idő ellened dolgozik.
2012. nov. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Napkiraly ***** válasza:

Naszóval mivel nem típusazonos a blokk (bár ténylegesen eladták ezzel a motorral ezt a dobozt, de ez az NKH-t nem érdekli), így sok 2-es golf kijön a papírozás árából (meg kell terveztetni, stb.)

A következő lehetőségeid vannak:

1. szerzel pár garasért bele való 1.3-as motort,és azt papírozod le (félek így is 2-es golf ára)

2. megmondod,hogy vagy visszaadja a lédet, vagy feljelented egyedi azonosítójel meghamisításáért (ezt megteszi neked az eredetiségvizsgáló is)

3. gondolom pár garasért vetted, besétálsz egy közjegyzőhöz és beadsz ellene egy bírósági fizetési meghagyást (10000 ft)

2012. nov. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A többieknek köszönet a válaszokért, ez a fogyasztóvédelmis dolog is tetszik. Köszönöm szépen!
2012. nov. 20. 21:33
 7/17 anonim ***** válasza:
82%

Na most már én is belepofázok: Komolyan megvettél egy autót, aminek olvashatatlan bármelyik azonosítója? Ráadásul még az eredetiség vizsgálatot is átvállalad az eladótól?


Fogadd el, hogy ez volt a tanulópénz!

2012. nov. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Dehogy is, nem komolyan, csak poénból, meg ezzel szórakozom, hogy ilyeneket írogatok ki. Hát már hogyne lenne komoly??? Ki gondolta, hogy a gyerekkori, kb. 20 éve napi kapcsolatban álló, legjobb barátom ilyet csinál? Nem kívánom senkinek, hogy így járjon, mert egyeseknek nagy a szája ilyenkor, de megnézném fordított helyzetben mit reagálna az ilyen kommentekre.
2012. nov. 20. 22:02
 9/17 A kérdező kommentje:
Nekem valóban olyan információkra van csak szükségem most, ami segíthet megoldani a problémát. Jó lenne hanyagolni a: "Jó hülye vagy...", "Ez most komoly?" és "Hát megérdemled" dumákat, mert azzal nem vagyok előrébb.
2012. nov. 20. 22:03
 10/17 A kérdező kommentje:
Úgyhogy tényleg, olyan infókat kérnék még, ami segít előrébb jutni, olyanoktól, akik voltak már hasonló helyzetben és elmondanák, hogy hogyan sikerült megoldani, vagy akik képben vannak az ezzel kapcsolatos jogi ügyekben, teendőkben. Köszönöm szépen előre is!
2012. nov. 20. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!