Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha úgy használom a ködlámpát,...

Ha úgy használom a ködlámpát, hogy nincs köd azért tényleg megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
Már egy ideje így használom este, és a minap azt mondták nekem, hogy ez szabálytalan.. Nem értem, hogy miért... Hisz így csak jobban látszok, és jobban látok is este... Miért szabálytalan?

2012. nov. 4. 16:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, hogy téged nem vakít, örülj neki, de mást, pl engem igen.

Ha az út jobb szélét nézem akkor is vakít, csak esetleg kevésbé. (és nem fél percre hanem csak pár másodpercre vakulok meg teljesen, hurrá...)


Jogsit még csak 2x csináltam. De azért közben megtanultam amit kel(és tudom is) nem csak épp átcsusszantam.

2012. nov. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. nov. 4. 20:38
 13/13 Syrakusa ***** válasza:
Hát valóban nem túl kellemes amikor szembe jönnek Veled ködlámpával de még mindig ez a kisebb,elfogadhatóbb gond......ellenben a sok taj paraszt sutyerákkal aki megveszi a 10Eft-os gagyi xenonját,vagy a szarul beállított fényszórós(tompítottal is rosszabb mint az (általában alul elhelyezett)ködfényszóró) vagy a sok homály furgonos a magas lámpáival 10 cm-rel mögötted,esetleg a Rám nem vonatkoznak a szabályok,mert menő vagyok ,hogy 160-al száguldok éjszaka az apucitól kapott BMW-vel /bocsi BMW-sek ez jutott eszembe/reflektorral,mert megtehetem stb.......Inkább akkor jöjjön ködlámpával....Volt autóm amin voltak fasza szúró fények.....a fenti esetekben előszeretettel használtam reflektorral egyetembe remélve,h fának csapódik had érezze át a paraszt a törődést.
2012. nov. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!