Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a motorkerékpárom 100 km...

Ha a motorkerékpárom 100 km alatt megeszik 1-2 deci olajat, akkor az gyűrű vagy szelepszárszimering probléma lehet?

Figyelt kérdés
2012. okt. 25. 18:24
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ismerem (elég sok gépet ismerek, egyrészt autószerelő vagyok, másrészt 8éves korom óta motorb*zi, harmadrészt én szerzek be az összes ismerősömnek cuccokat külföldről), asszem már kérdeztél is a géppel kapcsolatban , vagy más itt a gyk-n. :D


A gyűrűkészlet 35dollár+posta az USA-ból, vagy 63 ausztrál dollár+posta Ausztráliából , a szelepszárszimmeringek darabja 3font angliából, kb 25E-ből áll meg ezeknek a cseréje, de kelleni fog más is.

2012. okt. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen, én kérdeztem.:D Mire gondolsz, mi fog kelleni még?
2012. okt. 25. 22:23
 13/21 anonim ***** válasza:

Hengerfejtömítések biztosan ha megbontod, plusz ha széthúzod érdemes cserélni az összes szimmeringet egy kosszal, és ránézni a csapágyakra is, plusz a gyújtáskábeleket sem árt ellenőrizni a pénztárcád függvényében.


A csapágyak biztosan, a szimmeringek valószínűleg itthon is beszerezhetőek.

2012. okt. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
És ez még milyen költségekkel jár? Mert még kell két új tappancs, mert ami most van rajta, az 12 éves, és hát műanyag játékmotorom kereke jobban tapad. Amúgy, neked mi a véleményed a motorról?
2012. okt. 25. 22:37
 15/21 anonim ***** válasza:

Így ex-has maximum 50E környékén áll meg az anyagköltség, viszont az az első hogy a gumikat sürgősen cseréld le, lehet hogy tudsz majd rendesen motorozni utána. :D


Egyébként nem rossz gép, szeretem a régi japán motorokat, van kisugárzásuk, bár szopóroller az alkatrészbeszerzés, meg japán kisgyerekekre tervezték őket úgyhogy az 190centimmel meg 90kilómmal úgy nézek ki rajtuk mint majom a köszörűkövön. :D Viszont ha rendesen karban vannak tartva kimennek a világból.

2012. okt. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
A gumik még úgyahogy tapadnak, de ezt az olajfogyasztást nem bírom pénztárcával. Elmentünk múltkor egy kisebb túrára(210km)felső nívó fölött volt az olaj. Kényelmes 100-110-es tempóval haladtunk, és mire hazaértem, addigra az alsó nívó alatt volt. Október elején vettem, azóta csak két liter olajat töltöttem bele majdnem... Amúgy az én 183 centimnek és 66 kilómnak elég jó, bár nekem is kicsit picuri:D Meg idén már úgysem motorozok, tavasszal ráér a gumi. Addig talán el tudom adni az ETZ-t, és akkor lesz miből megvenni az alkatrészt...:D
2012. okt. 26. 06:15
 17/21 A kérdező kommentje:
És mennyi idő egy ilyen generált végrehajtani?
2012. okt. 26. 19:44
 18/21 anonim ***** válasza:

ETZ brr... :D


Egyébként attól függ, ha képben vagy és sietsz meg lehet csinálni akár egy nap alatt is, ha most csinálod először és ráérsz akkor lehet vele p*csölni egy hétig is. :)

2012. okt. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Én szerettem az Etz-t:D 125-ös az enyém, május óta megtettem vele 6000 km-t. Egyszer lazult le a kuplungagy csavar, és esett szét a kuplung, de hazamentem vele!:D Meg én Pécsről voltam vele a Balatonon, Budapesten.:D Az enyém bírta:D Amúgy nem itthon csinálnám, a négy ütem nekem már bonyolult.:D Bár autószerelő szeretnék lenni.:D Rokonom fogja csinálni nekem. Meg szerinted mi a lehet a probléma, ha lassan zár össze a kuplung? Tehát, 1-es, nagy gáz, leugrok a kuplungról, és nem ágaskodik, nem kapar, hanem szép lassan összezár, mint egy automata. A lamellák kopottak vagy a rugó sérülhetett?
2012. okt. 26. 21:55
 20/21 anonim ***** válasza:

Bármelyik lehet, de lehet olajgond is , bontás nélkül passz. Én a lamellákra tippelek, de nem istenbizony.


De ha kolléga akarsz lenni akkor menj figyelj és tanulj, nem olyan bonyolult az. :D


Amúgy rengeteget szívtam az ETZ-mmel és az MZ-mmel is, mindkettő állandóan parajelenségeket produkált, akkor rágtam be mikor nem indul, szétszedtem-összeraktam, hibát nem találtam, aztán felrúgtam dühből és pöcc-röff.

2012. okt. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!