Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 51-es simsonon miért hagy ki...

51-es simsonon miért hagy ki a szikra, és ami van az is gyenge?

Figyelt kérdés
Megszakitos gyujtásu, többször cseréltem rajt gyertyát, meg kondit is, de ígysem jó.
2012. okt. 19. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a tekercs vagy a mágnes döglődik.
2012. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem trafó volt a hibás. Csak néha néha pöffent egyet, pedig a gyertyánál minden fordulaton volt szikra. Szétszedtem, hát az egy tekercs bekötési pontja volt eltörve.
2012. okt. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez még magasabb fordulaton ad is szikrát, de az sem az igazi,
2012. okt. 19. 20:40
 4/7 A kérdező kommentje:

szét szedtem az egész gyutást, még amikor abszurd nem adott szikrát, de hibát nem láttam a vezetékeken.

Augy az nem gond, hogyha a szakadármérő csipog amikor a gyujtáskábelhez és a testhez érinettem? mindha zárlat lenne, vagy az egészséges ha zár az áramkőr ezek közt?

2012. okt. 19. 20:45
 5/7 anonim ***** válasza:

A tekercs az folytonos, szóval normális ha csipog a műszer mert a tekercs 1 hosszú drót feltekerve, te pedig a 2 végét nézted meg. De valamennyi ellenállásának kellene lennie a hosszú drót miatt, ha ez kisebb akkor zárlatos a tekercs. De ehhez tudni kellene a normális értéket.


Szokott egyébként gond lenni szocimotoroknál hogy az évek alatt a mágnes kigyengül és már nem képed megfelelő töltést generálni a gyújtótekercsben.

2012. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

ok, megpróbálom másik mágnest belerakni.

köszi:)

2012. okt. 19. 23:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Megszakítót próbáltál cserélni, vagy csak kondit ? Mert lehet, hogy beégett.( én úgy szoktam rájönni, hogy magasabb fordulaton beszikrázik.. :D) Picit csiszold meg vagy vegyél bele másikat. Természetesen nem mondom biztosra mert nem vagyok szaki, csak ötletet próbálok adni.
2012. okt. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!