Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik olyan autófényező aki...

Létezik olyan autófényező aki nem akarja az egész kocsit lefényezni egy kis horpadás miatt?

Figyelt kérdés

Minden szervíz csak úgy vállalja hogy az egész elemet fényezik, sőt még a mellette levőket is fújják.. de ennek nincs értelme mert azok jók, sőt az adott elemen belül is csak egy kis foltot kellene. Ezt hogy tudnám megoldani? Nekem nem számít hogy elüt -e egy picit utánna..

Spotfényezőknek hívták régen de mára egyet se találok :S


2012. okt. 19. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Létezik, de nem sok ilyen van. Manapság már nem úgy működik a dolog, mint 15-20 éve, hogy "ráködölünk a Neoluxszal a Škodára, azt' jóvan". Ahhoz, hogy a festék színe megfelelő legyen, számítógéppel kell keverni és a mai 2K-s anyagokból sokszor nem is kevernek olyan kis mennyiséget, ami elég lenne egy folt fényezésére. Az elérhető legkisebb mennyiség elegendő egy elemre is.

Nem könnyű folt festése esetén széppé tenni az átmenetet, ezért általában díszcsíkok, horpasztások mentén maszkolják a felületet. Nem csak arról van szó ugyanis, hogy téged zavar-e a folt vagy sem. A fényezőt a kezéből kiadott munka minősíti és ha a napszítta, kifakult motorháztető közepén egyetlen fényes, gyári színkódnak megfelelő folt van, az minden, csak nem minőségi munka. Ha pedig megkérdezik, ki festette, biztos, hogy nem viszik hozzá az autót, mert "nézzed már, ilyen munkát ad ki a keze közül!".

2012. okt. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs kifakulva szerencsére sehol a kocsi, multkor fényeztettem egy elemet külön leszerelve gyári fényre, szabad szemmel nem látni semmi eltérést. Ezért gondoltam h jó lenne a folt is, nem látszana. Ilyen feltűnő eltérés nekem se tetszene de mivel tudom h amit kevernek festék az pont olyan ezért merném vállalni, egyébként a festéket én kevertetem ezért megoldható kis mennyiségbe de festőt nem találtam aki vállalná..
2012. okt. 19. 14:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem érdekel a végeredmény, akkor miért nem csinálod meg magadnak?
2012. okt. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem értek hozzá, megfolyik, nem lesz tartós, szép, stb.. felszerelésem sincs hozzá.
2012. okt. 19. 14:18
 5/6 Napkiraly ***** válasza:
soroksáron a kisjuhász lajost keresd meg, nekem fújtak nála részlegesen
2012. okt. 20. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pocso válasza:

A Kisjuhász mellett van egy horpadásjavító műhely!

Ki más ha ők nem?

2012. okt. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!