Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson festés? Nem festő a...

Simson festés? Nem festő a szakmám, viszont érzek magamban annyit, hogy a tankot és a légszűrőház fedeleit le tudjam festeni, viszont az előkészítésben nem vagyok teljesen biztos.

Figyelt kérdés
A kérdés az lenne, hogy szabad-e kromofágot használnom az előző festékrétegek leszedéséhez, mert ez a vízpapírral csiszolom téma elég sokáig tartana, mert előttem már festették párszor. Úgy gondoltam, hogy kromofágozás után áttörlöm egy hígítós ronggyal, hogy ne maradjon rajta az a fura réteg amit a kromofág hagy maga után, és ezután átcsiszolnám. Viszont a helyi nagyokosok azt állítják, hogy később le dobja magáról a festéket a kromofág használata miatt. Ezért gondoltam az alapos tisztításra kromofágozás után. Szerintetek használjak vagy üljek le és szépen csiszoljak ?? :D

2012. okt. 17. 05:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kromofágot ne használj,eléggé agresszív oldószer,ki tudja mit okoz a későbbiekben.Vízpapírt se használj,mert lejár a személyid mire végzel és vízhólyagos lesz a tenyered.

Namost az a kérdés hogy milyen a festendő felület? Rozsdás? Sima? Karcos? Mennyire karcos? Horpadás van?

Ha jó a felület nem kell se gittelni,se szórógittel fújni,akkor elég a vízpapírral átcsiszolni a leendő új festékréteg tapadása végett.Azt pedig felejtsd el hogy le kell tisztítani egészen a fémig,dehogy kell.Sima legyen és karc,rozsdamentes azután mehet rá az új festés.

2012. okt. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha akarsz, használhatsz kromofágot. Akkor szokás ilyen drasztikus módszerhez folyamodni, ha lehetetlen beazonosítani, milyen festékkel mázolták össze a felületet. Ekkor ugyanis megvan a veszélye, hogy az új festék "összeveszik" valamelyik korábbival és nagy egyetértésben kézenfogva jönnek le a felületről, mindenki nagy örömére.

Viszont a kromofágot is óvatosan kell használni. Egyrészt figyelni kell rá, hogy ne az új, baleset- és környezetvédelmi szempontoknak megfelelő, zselés kromofágot használd, mert az semmit sem ér. Ha van régi fajta, üveges, az jó, az oldja is a festéket. Ecsettel kell végigkenni, majd pár perc után spaklival vagy egyéb tárggyal letolni a feloldott festéket és letörölni a felületet, hogy ne maradjon rajta a kromofág. Az a piszok ugyanis képes rá, hogy a későbbi rétegeket is tönkretegye.

De vannak még használható megoldások a festék eltávolítására a kromofágon kívül is. A vízpapír nem az, helyette van a jóféle, 40-es, 60-as csiszolóvászon. Azzal gyorsan lehet haladni. Esetleg lehet drótkefével is próbálkozni. Vagy ha van hőlégfúvód, azzal kell melegíteni a felületet és spaklival eltüntetni a festéket (szép eredményt ad). Sőt, ha olyanod van, bedobhatod egy jókora kályhába is az alkatrészeket, majd leég róluk a festékréteg. A tank esetén mondjuk előbb a benzint el kell belőle tüntetni teljesen, mert ha nem teszed meg, megszülethet kis hazánk újabb 20 literes Simson-tankja (nagyot pukkan ám a benzin). A kályhában kiégetéses módszer mondjuk eléggé drasztikus, megviseli a lemezeket, csak akkor alkalmazd, ha nagyon nincs más ötleted.

Ha fémtiszta a felület, örülsz neki, de a lehető leggyorsabban le kell alapoznod, hogy ne rozsdáljon. Nekem az jött be, hogy alapozás előtt adok neki egy kis RO55-öt, mert az oxidáció azonnal beindul és a festék eltávolítása után percek alatt szemmel láthatatlan oxidréteg jön létre, amit jobb passziválni, hogy hosszú életű legyen a festés.

2012. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A kromofágból visszamaradó vegyszermaradványok miatt szerintem kromofágozás után érdemes bő vízzel leöblíteni, az talán lehozza teljesen. Ahogy a RO55 flakonján is az van (emlékeim szerint), hogy festés előtt lehetőleg neutralizáljuk a savas maradványokat.

De én is jobban szeretek mechanikusan takarítani: csiszolás, drótkorong vagy szemcseszórás (homok, korund, akármi).


A vizespapíros dolog nem a leszedésnél kell, hanem később, amikor az alapozáson túl már a felső réteg felvitelére készülsz: 600-as vagy 800-as papírral nagyon szépen el lehet tüntetni a felületi egyenetlenségeket, így jobb eséllyel lesz szép amit festesz. Persze nincs garancia arra hogy nem lesz pl. narancsos, de érdemes előtte szépen, nyugodtan, vizesen végigcsiszolni.

2012. okt. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne hallgass amatőrökre !

Egyáltalán nem kell leszedni a régi festéket ha az sima vagy csiszolással simává tehető.Már csak azért se mert akkor alapozni is kell festés előtt.Annak az esélye hogy letúrja az új festéket egy az egymillióhoz.Sokkal hamarabb letúrja ha kromofágot használsz.

Szépen néznénk ki ha az autókról is lemaratnák ,leégetnék a festéket újrafényezés előtt.Ekkora hülyeséget?

Üdv: Autófényező

2012. okt. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szóval használhatok kromofágot. Erre voltam igazán kíváncsi :D Gondoltam hogy az előző réteget nem kell feltétlenül eltávolítani, a bökkenő annyi hogy nem én lennék az első aki csak át akarná festeni.. látszik hogy pár réteg már felkerült előttem.. :/ :D
2012. okt. 17. 22:06
 6/12 anonim ***** válasza:
"Szépen néznénk ki ha az autókról is lemaratnák ,leégetnék a festéket újrafényezés előtt.Ekkora hülyeséget?" - Csak ti rendes festéket használtok, nem barkácsáruházban vagy barkácsboltban vett flakonosból fújjátok (amit még az ugyanolyan márkájú lakk is ráncosra kap össze), mint a Simson tulajok túlnyomó része..
2012. okt. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Szerintem az is festhet flakonossal akinek robogója van..pénz kérdése, na meg a lelkiismereté, hogy ad e ki olyan munkát a kezei közül..
2012. okt. 18. 05:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor elnézést ,azt hittem normálisan akarod lefújni,nem spray-el elcsúfítani.

Különben pár doboz sörért lefújja neked valaki akinek van kompresszor,pisztoly meg némi gyakorlat.Ezen ne spórolj.

2012. okt. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kompresszor meg festékszóró pisztoly is van itthon, csak még nem fogalmazódott meg bennem,hogy konkrétan milyen színt is szeretnék kevertetni.. :/ :D Alapozni mivel érdemes azon kívül, hogy alapozóval ?
2012. okt. 18. 16:34
 10/12 anonim válasza:
Szerintem jobb ha olyan emberre bízod aki ért is hozzá nem csak így vakon hozzá akar kezdeni minden nélkül mert ha elbaszod akkor nagyon ronda lesz és oda az egész munkád.Egyébként ennek az a lelke hogy rendesen alá kell dolgozni , az meg a másik hogy milyen festékkel akarod fújni mert a bolti akril meg trinát vagy neoluxhoz hasonló szarok nem sokat érnek ilyen téren ide inkább egy 2k-s mobihell kellene minimum . Remélem tudtam segíteni...
2012. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!