Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha most tettem sikeres forgalm...

Ha most tettem sikeres forgalmi vizsgát, akkor az okmányirodában miért nem adnak róla igazolólapot?

Figyelt kérdés
Voltam az okmányirodában, és azt mondták, hogy várjak a jogsira 30 napot(előre közölték, hogy az első jogosítvány megérkezéséig nem kaphatok fényképes igazolólapot, és esélyem sincs arra, hogy hamarabb megkapjam, meggyorsítani nem lehet a folyamatot.) De ez nekik miért jó, hogy a friss jogsis nem vezethet egy hónapig? Tán úgy vannak vele, hogy ülepszik az ember fejében, vagy MI??? Mikorra talán kezdenék belejönni, keresztbe tesznek egy hónapos várakozással. Arról nem is beszélve, hogy emiatt úszik el egy munkám, hogy nincs jogsim. Nem várnak rám addig, amíg meglesz. Itt van lassan október közepe, tehát november közepére jön meg. Lassan itt a tél is, hol találok én munkát? Teljesen kitértem a hitemből! Szerencsétlen történések sorozata ér. :(

2012. okt. 12. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem érhet ez olyan váratlanul: mindenki legalább 2-3 heteket vár a jogsira manapság. Hogy ez jó vagy nem abba ne menjünk bele, de a lényeg hogy ez szokásos eljárás és nem lehet mit tenni vele. Ha adnának igazolólapot azzal sem vezethetnél, mert kb. akkor kerülnek bele az adataid a nyilvántartásba amikor elkészül a kártya - az igazoltató rendőr nem tudná lekérdezni csak az igazolólap alapján, így egyből jogosulatlan vezetőnek tekintene.


Nyugodj meg, mást nem lehet tanácsolni.

2012. okt. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálok. De nekem nemhogy 2-3 hetet mondtak, hanem azt, hogy esélyem sincs 30 napon belül megkapni, és pont.
2012. okt. 12. 12:08
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Ezt nem mondták el az autósiskolában? "Arról nem is beszélve, hogy emiatt úszik el egy munkám, hogy nincs jogsim." Bocsi, de hol van olyan hely ahol friss jogsisokat alkalmaznak? Nekem mikor annó 2 éve volt jogsim elhajtottak mindenhonnan, hogy ennyi idővel még nem lehet annyi tapasztalatom, hogy rutinos sofőr legyek.
2012. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A saját autómat kellene vezetnem, nem sofőrködésről lenne szó. Ahol éppen munkát talált a főnököm, oda kellene saját magam elszállítani. Vinnem kéne egy-két szerszámot is. Nem lehetne sehogy máshogy megoldani.
2012. okt. 12. 12:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mindenképp legyél óvatos! Friss jogsival egyedül még bármi megtörténhet.
2012. okt. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: Tudom, vigyázok is majd.
2012. okt. 12. 18:07
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Máskor mielőtt szitkozódsz, nézz utána a dolgoknak!

Ne hidd azt, hogy az a fránya ügyintéző pont veled akar kiszúrni. Amit tesz,annak megvan a miértje.


326/2011 Kormány rendelet:

3. § (1) Az e rendeletben meghatározott járművezetésre jogosító okmány:


a) a vezetői engedély,


b) az ideiglenes vezetői engedély,


c) a nemzetközi vezetői engedély.


(2) A Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az ügyfél által együttesen bemutatott, az adott kategória tekintetében lejárt érvényességű vezetői engedély és a közlekedési igazgatási hatóság által a kérelemről elektronikus úton kiállított és az ügyfélnek átadott adatlap a vezetői engedély cseréjére irányuló eljárás kezdeményezését követően az új vezetői engedély kiadásáig, de legfeljebb a kérelem benyújtásától számított 60 napig.


Ha ezt figyelmesen elolvasod, láthatod, hogy csak a papírral nem lehet vezetni. VEZETŐI ENGEDÉLY KELL HOZZÁ!

Igen van olyan eset, amikor a lejárt vezetői engedély és az okmányiroda által kiadott adatlap EGYÜTTESEN bemutatva alkalmas a járművezetésre.

Ebből következik, hogy amíg nincs fizikailag a kezedben a jogsi, nem vezethetsz.

Illetve vezethetsz, de a rendőr ezért bizony büntet.


A közigazgatási eljárásban a 30 napos ügyintézési határidőt is jogszabály határozza meg. (2004.évi CXL. törvény)


Ezért nem mondhat az ügyintéző 30 napnál kevesebbet. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy ne lenne rá esély, hogy hamarabb megérkezzen a vezetői engedélyed. Ha lakcímre kérted a postázást, akkor nyugodj meg, hamarabb megkapod.


Arról pedig végképp nem a hivatal tehet, mert te nem tudsz addig dolgozni. Neked kellett volna tájékoztatnod a leendő főnöködet, hogy még nincs jogsid, annak kiállítása még folyamatban van.


Szóval

2012. okt. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de katasztrófa ami itthon működik. Én szeptember 18-án voltam az okmányirodában, és még mindig várom a jogsim. Lassan 4 hete várom, nekem sem a legkellemesebb, de nem lehet vele mit kezdeni. Türelem...
2012. okt. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek:

Oké, de azért most nem kéne a földbe döngölni, csak mert felhúztam magam. Régen minden sokkal olajozottabban ment.

Az a bosszantó, hogy most meg nem.

2012. okt. 13. 08:56
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Régen kivették a fiókból a jogsit a rendőrségen lepecsételték kitöltötték és oda adták! :)


Amióta számítógépes rendszeren fut minden azóta minden rosszabb és minden sokkal lasabb de ez azért van mert az ügyinézők 95% nem ért a számítógéphez és totál sügérek.. Ez is probléma itt..


Amikor én nevetváltoztattam az okmányirodába nem tudták átírni a nevem 6 ügyintéző volt ott egyszerüen nem értenek hozzá.


Hozzáteszem azt hogy Intergált Okmányrendszer van tehát a rendőrségen azt a képet látják a jogsidban és a személyidben is amit az okmányíroda felrögzített. :)


Az én problémámat nem tudták megoldani 6 okányírodás nem tudta a névváltást lebonyolítani..

Érdekes amikor én okmányirodában dolgoztam majdnem 2 évet nem kelett egyszer sem szoljak a kollégáimnak kolléganőimnek hogy gyere már segíteni mert nem tudom..


A lehető legjobb legkönyebb rendszer .. és ahoz sem értenek ez a szégyen! :)

2012. okt. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!