Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes W123-ből mért nem...

Mercedes W123-ből mért nem lehet vadi újjat kapni?

Figyelt kérdés
Szerintem lenne rá igény, kisebb üzenben újraindíthatnák a gyártását az eredeti tervrajzok szerint, ugyan úgy ahogy 70-es években is gyártották. Szerintem a felső rétegekből biztos lenne rá igény, sokan nem sajnálnák kegfizetni az árát akármennyi is lenne.

2012. okt. 1. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert nem éri meg gyártani. Ehhez újra felhúzni egy üzemet elég sok pénz, még ha kis szériában készülne is. A kész autó olyan drága lenne hogy azon a pár w123 fanatikuson kívül nem venné senki. Pedig az még egy jó autó. Azok a dízelek még simán elmentek 1 millió kilómétert...
2012. okt. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem lenne rá igény,..."

Igen, igény az lenne rá. Sokan szeretnének szép, új 123-ast, mert "abban még van anyag".

"... kisebb üzenben újraindíthatnák a gyártását az eredeti tervrajzok szerint, ugyan úgy ahogy 70-es években is gyártották"

A W123 attól volt olyan jó, hogy nagyüzemi körülmények között, profi gépekkel, bevált megoldásokkal gyártották. Ezt egy kis méretű, manufakturális módszerekkel dolgozó üzemben nem lehet reprodukálni, nincsenek olyan profi hegesztőrobotok, megmunkálógépek, nincs olyan öntödei háttér, mint a sindelfingeni gyárban és a beszállítóknál. Ez apróságnak tűnik, de a "zöldséges" egyébként kiváló minőségét rettenetesen tönkre tudja tenni.

"Szerintem a felső rétegekből biztos lenne rá igény, sokan nem sajnálnák kegfizetni az árát akármennyi is lenne"

Szerintem meg nem. A 123-asok rajongói jellemzően nem a "felső tízezer" közül kerülnek ki. Ők inkább a drágább Mercedeseket hajszolják, már csak a presztízs miatt is. Akik igazán szeretik a 123-asokat, azok pedig nem biztos, hogy ki tudnák fizetni azt az összeget, amibe egy évente pár ezer példányban készülő autó kerülne. A fizetőképes kereslet ugyanis borzasztó kicsi, a a sorozat nem tudna jövedelmező lenni.

Arról nem is beszélve, hogy egy 123-as nem kapná meg a típusengedélyt. Ma már más szabályok vonatkoznak az új autók forgalomba helyezésére, sok olyan kötelező felszerelés van, amit vagy be sem lehet szerelni egy W123-ba, vagy ha igen, ahhoz alaposan át kellene alakítani. Az meg csak a legkisebb probléma, hogy akkor odalesz a '70-es évek varázsa.

Nem te vagy az első, aki úgy gondolja, jó biznisz lenne régi kultuszautókat újra gyártani, változatlan formában. De bizony ez még mindig nem olyan egyszerű, mint hinnéd.

2012. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hidd el, hogy nem lenne rá igény. Venne belőle 20 embert, azt jónapot! A piacgazdaság nem úgy működik, hogy a vásárló azt veszi, amit gyártanak, hanem a vásárló igények alapján gyártanak azt, amit. Nem véletlenül nem gyártanak ilyen régi autókat, mert nincs benne üzlet...
2012. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha ennyire kell, akkor Németországban eredeti 30 évest kapsz pár tízezer euróért gyönyörűt.
2012. okt. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

" Ha ennyire kell, akkor Németországban eredeti 30 évest kapsz pár tízezer euróért gyönyörűt."


Egyetértek!


www.mobile.de

2012. okt. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!