Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Minden autógumit vulkanizálnak-e?

Minden autógumit vulkanizálnak-e?

Figyelt kérdés
És mi az a vulkanizálás pontosan?

2012. okt. 1. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól lesz tartós a gumi.

Asszem valami olyasmi van hogy ként is tesznek bele, aztán a reakciók befejezése miatt kell vulkanizálni(megsütik) és így lesz eléggé erős a gumi.


Ha nincs igazam akkor javítsatok ki. De remélem jól tudom :D

2012. okt. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 atilis ***** válasza:

Még a Lego kisautók gumijait is vulkanizálják. Tehát nyugodt lehetsz benne, hogy igen.


"A vulkanizálás mint fizikai kémiai folyamat azt a folyamatot jelenti, amelynek során a kaucsuk láncmolekulái között keresztkötések jönnek létre.

A vulkanizálás mint gumiabroncsgyártási művelet azt a műveletet jelenti, melynek során a vulkanizálógépben a megfelelő idő alatt a megfelelő hőmérséklet és nyomás hatására a nyersköpenyből vulkanizált abroncs lesz. Itt veszi fel végső alakját és méretét (az alakjába itt az abroncsfeliratok is beletartoznak)."

2012. okt. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, minden autógumit vulkanizálnak. Ha nem tennék, a gumik rugalmassága óriási mértékben változna a hőmérséklet hatására: a nyári melegben az abroncsok megolvadva beleragadnának az aszfaltba, télen meg szilánkosra törnének az első kátyún (ha nem a nyomás repesztené szét őket). Vulkanizálatlan gumiból nem lehet megfelelő gumiabroncsot gyártani.

A vulkanizálás úgy történik, hogy elkészítenek egy széles csíkot nyersgumiból, amiben már benne van a későbbi szövetszerkezet merevítőkkel. Ez viszont még messze nem gumiabroncs formájú, de már tartalmazza a vulkanizáláshoz szükséges segédanyagokat. Ezt a csíkot aztán egy nagy présgépbe helyezik, ahol nagy nyomáson és magas hőmérsékleten préselik egy darabig, ekkor a segédanyagok (kén és társai) összekötik azokat a hosszú molekulákat, amik addig egymástól függetlenül léteztek, ezzel javítva a gumi jellemzőit.

A vulkanizálás végén a gumi már az általunk is ismert rugalmassági jellemzőkkel bír, ezzel dolgoznak tovább.

2012. okt. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!