Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány év után kell lecserélni...

Hány év után kell lecserélni az autógumit?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy a gumikat akkor is le kell egy idő után cserélni, ha nem mentek vele, mert a gumi elöregszik, és a benne levő kötések megváltoznak.

Le van ez írva valahol, hogy ez hány év? pl. új kocsi használati utasításában, vagy valahol?


2009. szept. 23. 13:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Csak akkor ha a barázda mélysége kevesebb mint 1,6 mm
2009. szept. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"csak akkor"


Na ez biztos, hogy nem igaz!

2009. szept. 23. 14:43
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

persze, meg az alapvető dolgok amiket gondolom te is tudsz, mint pl. defekt :-) fizikai sérülés. kopás . ..

azért írtam, hogy csak akkor mert azt gondoltam hogy ezek számodra evidensek :-)

De úgy látom, hogy nem! Bocsi, hogy többet néztem ki belőled, mint a valóság :-D

2009. szept. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Na ez biztos, hogy nem igaz!"


Mint írtam, a gumi öregszik, ez tény! A kérdés, hogy tudod e, mennyi idő alatt.

Bocsi, hogy többet néztem ki belőled, mint a valóság

2009. szept. 23. 15:25
 5/11 anonim ***** válasza:
6%

14:52 nem ír hülyeséget!!

Tényleg akkor kell kicserélni a gumit ha már repedezett szál szakadt vagy 1.6 mm ig lekopott a futófelület.

Amúgy ha ezek a jelenségek nem jelentkeznek rajta akkor nem kell lecserélni vagy kidobni!

"Azt hallottam, hogy a gumikat akkor is le kell egy idő után cserélni, ha nem mentek vele, mert a gumi elöregszik, és a benne levő kötések megváltoznak. "

Mint minden gumiból készült tárgy,anyag elöregszik megrepedezik elszakad egy idő után.de csak akkor kell kicserélni ha az előbb írt jelenségek mutatkoznak rajta mert lényegében így állapítható meg hogy egy gumi jó-e vagy rossz.

2009. szept. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%

16:01 vagyok

"Mint írtam, a gumi öregszik, ez tény! A kérdés, hogy tudod e, mennyi idő alatt. "

Az minden guminál más idő.A márkától is függ meg attól is hogy hogy lett használva tárolva!Nekem volt egy olyan Ladám amiben az eredeti pótkerék volt benne.Azon a gumin egy szálszakadás sem volt pedig már több mint 15 éves és mégis tökéletes állapotban van.Szóval elég sokáig kitart.

2009. szept. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az 1,6mm a törvényileg előírt minimum, de aki teheti illik lecserélni 2-3 mm között. Ha téli gumiról beszélünk van benne egy anyag, szilikon féleség, nemcsak a futófelület biztosítja a jó tapadást, hanem az az anyag által puhább a gumi télen és ezért is tapad jobban. Egy téli gumi általában 3 év után elveszti a tapadóképességét futófelülettől függetlenül. Egy jó téligumi pillanatok alatt tönkremegy ha meleg az aszfalt, lekopik, veszélyes. A nyáriaknál, nem időhöz van kötve, ahogy leirtad nagyjából, ha sérülés van rajta, repedezik, szálszakadásos, akkor veszélyessé válik,(nem lehet időhöz kötni, állapothoz-minőséghez) ezeket valóban eredményezi a használat, tárolás, stb. A négyévszakos gumi meg minden évszakban egy kalap sz.r.
2009. szept. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

De, az első válaszoló hülyeséget írt. És a 16:08-as is.

Az 15 éves abroncsot nem szabadna felhasználni, mert veszélyes, attól függetlenül, hogy szabad szemmel nem látsz változást rajta.

A michelin is írja a weblapján, hogy 10 éves gumit már akkor is cserélni kellene, ha használhatónak néz ki, és ha körülnéztek, ezt sok gumis is tudja, és feltünteti a weblapján:


[link]

[link]

[link]



totalcar gumidoktora írt az öregedésről:

[link]



Szóval nem "Csak akkor ha a barázda mélysége kevesebb mint 1,6 mm" hanem 8-10 év


Egyébként ha egy kérdésre nem tudjátok mi a jó válasz, nem kötelező válaszolgatni:P

2009. szept. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy végre valaki a kérdésre érdemben tud válaszolni.
2009. szept. 23. 18:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Én csak akkor cserélek gumit, ha már szemmel látrhatólag sz@r, vagy már nagyon kopásjelzőn áll. Legyen szó akármiről. Persze ha tele lennék, az más lenne :) de akkor sem cserélnék feleslegesen.
2009. szept. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!