Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikor kell lecserélni egy...

Mikor kell lecserélni egy gumiabroncsot?

Figyelt kérdés
A gumi 4 éves, és nincsen semmi baja még a kopásjelző is elég távol van a tetejétől, de úgy tudom hogy bizonyos időközönként függetlenűl a futásteljesítménytől le kell cserélni a gumit biztonsági szempontok miatt.
2011. aug. 2. 14:34
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hát hogyha már kiszáradt és berepedezett, vagy hha látod rajta, h szinte málik...
2011. aug. 2. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
2011. aug. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ha nem használod sokat akkor fölösleges cserélni akárhány éves, cak figyelni kell hogy ne legyen kidudorodott része mert akkor szálszakadásos.

Nekem az Mz-men kb 25-30 éves gumik vannak és jobbak mint ami Kínait occsóért a "szaküzletben" lehetne hozzá kapni, hétvégente 5-6 km-t menni ezeken is lehet.

Amúgy a Swiftünket mikor eladtuk adtuk hozzá a 10 éves gyári nyári gumikat is, és minő meglepetés, már 3 éve eladtuk, de még mindig azokkal fut nyáron, pedig azt már mi nem akartuk rátenni.

2011. aug. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azt mondják,az 5 évesnél öregebb gumi nem biztonságos.

Legyintettem rá.

Múlt szombat este az M5 59. km--énél a belső sávban kb 150-nel haladva kaptam egy jobb első deffektet.

Legalábbis azt hittem míg félre nem álltam.

A futófelület LEVÁLT mint ahogyan azt némelykor látni a futózott kamion abroncsoknál úgy,hogy a levegőt nem engedte el!!

Ez 6 éves DUNLOP volt kb 70%-os!

Az autóban (2000 A6 Q) csinált vagy 300 000 kárt.

Letépte a lökhárítót,szétverte a műanyag dobbetétet,lámpát,ködlámpát,vezetékeket de még a jobb első ülés alatti küszöb spoilert is.

Szóval ha az abroncs oldalán lévő DOT szám szerint 5 éves lesz a gumi akkor KUKA !

Vagy úgy járhattok mint én csak talán nem ilyen olcsón megúszva...

2011. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

22:07

"Múlt szombat este az M5 59. km--énél a belső sávban kb 150-nel haladva kaptam egy jobb első deffektet. "


Nem tudom, te hogy vagy ezzel, de mit is kerestél az M5-ön 150-el?! Mennyi is a sebességkorlátozás autópályán? Elő kéne venni a kresz tankönyvet, nem? Netalántán én vagyok a hülye?

2011. aug. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Hülye?!

Nem,te csak egy kötözködő kis poets vagy akinek eltúlzott erkölcsi normái és vélhetően pocsék szexuális élete van ezért máshol próbálja kiélni magát.

A gyorshajtás az én dolgom a sebességmérés pedig a rendőröké.

Kreszből meg közel 3 millió balesetmentes kilométer okán verhetetlen vagyok.

Viszont van olyan autóm is ami tud 300-at sőt megyek is vele ennyit (nem csak a németeknél hanem itthoni autópályákon is) - csak nehogy infarktust kapj.

Tényközlés volt,nem vitaindító,levelezz hasonszőrűekkel és privátban.

Viszont nem a kérdésre válaszoltál tehát OFF !

Ugye Moderátor Urak??

Ülj le,egyes. (kiverheted)

:@)

2011. aug. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
151 től mérnek. sz
2011. aug. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

akkor tehát, teljesen normális dolog 150-el haladni ebben az országban, föleg audis f@szkalapoknak. értem én... igazad van, én csak egy kötekedő pts vsgyok... te meg vagy a jòisten nem is írom tovább mi...


paraszt.

2011. aug. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
fogalmad nincs ,hogy mi a paraszt,te bunkó
2011. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
mi van öcsi, ennyit tudsz? ennyi az audi a6, meg a 150, az M5-ön?! több látom nem megy. bár nem tudom, én is kielemezhetném a szexuális életedet, ha arra vered, hogy neked a6-od van, meg 150-el dörgölsz az M5-ön... érdekes az a 3 millió balesetmentes km is, mert ugye, a 150-es, gumileválós dolgot, tekinthetjük balesetnek... ha nem is lett káreset, csak a te autód sérült, akkor legjobb esetbe is kvázi baleset... a 3 millió balesetmentes km-t, meg bárki írhatja. nekem a 27 év vezetés alatt nem jött össze 700.000km, igaz, nem vagyok teherautó sofőr...
2011. aug. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!